T20 World Cup: ଲଜ୍ୟାଜ୍ଜନକ ପରାଜୟ, ପ୍ରଥମ ଥର ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ

1 min read

ଦୁବାଇ: ଭାରତର ଐତିହାସିକ ପରାଜୟ  ।  ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମୁକାବିଲାରେ ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ । ୧୫୨ ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସହଜରେ ପୂରଣ କଲା ପାକିସ୍ତାନ । ବିନା କୌଣସି ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ପାକିସ୍ତାନ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିଛି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ୍‌ ବାବର ୬୮ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ରିଜଓ୍ବାନ୍‌ ୭୯ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତ ୭ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୧୫୧ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ସର୍ବାଧିକ ୫୭ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ରିସଭ ପନ୍ଥ ୩୯ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ ।

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୧୩ ରନ୍‌, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୧୧ ରନ୍‌, ଭୁବନେଶ୍ବର କୁମାର ୫ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ସେହି ଭଳି କେ ଏଲ ରାହୁଲ ୩ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖାତା ଖୋଲିପାରିନଥିଲେ । ଆରମ୍ଭରୁ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଓପନର ରୋହିତ ବିନା ରନରେ ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ସେହିପରି ପାକିସ୍ତାନ ବୋଲର ସାହିନଙ୍କ ବଲରେ ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କେ.ଏଲ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ରାହୁଲଙ୍କ ପରେ ୧୧ରନ୍ କରି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ।

ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରିଶଭ ପନ୍ଥ ଭଲ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ପୁଣି ଭାରତକୁ ଲାଗିଥିଲା ଆଉ ଏକ ଝଟକା । ୩୦ବଲରେ ୩୮ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ପନ୍ଥ । ପାକିସ୍ତାନର ସାହିନ ଆଫ୍ରିଦି ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ ହାସନ ଅଲ୍ଲି ଦୁଇଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ସହଦାବ ଖାନ୍‌ ଏବଂ ହରିଶ ରୌଫ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନ ଟସ୍‌ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *