ତବଲିଗି ରିପୋର୍ଟିଂକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ, ‘ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ନାହାଁନ୍ତି ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ’

1 min read
Supreme Court Tablighi Jamaat Media Reporting Communal Angle Digital Media

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତବଲିଗି ଜମାତ ମାମଲାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟିଂକୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ମାମଲାକୁ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ କରିବା ନେଇ କୋର୍ଟ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଏନଭି ରମଣା ମଧ୍ୟ କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟିଂକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ବୁଝାପଡ଼ୁନି କାହିଁକି ପ୍ରତିଟି ଜିନିଷକୁ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକତାର ରଙ୍ଗ ଦିଆଯାଉଛି ।

Supreme Court Tablighi Jamaat Media Reporting Communal Angle Digital Media

ତବଲିଗି ଜମାତ ମାମଲାରେ କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଅଶାଳୀନ ଭାଷା ସହ ଭୁଲ୍ ଖବର ନେଇ ଦାଏର ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଏଭଳି ଟିପ୍ପଣୀ ରଖିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୋତେ ଜଣାନାହିଁ ଏସବୁ କାହିଁକି ହେଉଛି । ପ୍ରତିଟି ଜିନିଷକୁ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକତା ଆଡ଼କୁ ଟଣା ଯାଉଛି । ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କାହା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ନାହିଁ । ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ମିଛ ଖବର ଚାଲୁଛି । ଯିଏ ଚାହୁଁଛି ସିଏ ଚଳାଉଛି । ସେମାନେ କାହା ପାଖେ ଉତ୍ତରଦାୟୀ ନାହାଁନ୍ତି । ଅନେକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ଭାଷାରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖୁଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ କଥା ଛାଡ଼ନ୍ତୁ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବାବଦରେ ବି ମନ ଇଚ୍ଛା ଲେଖୁଛନ୍ତି ।’

Supreme Court Tablighi Jamaat Media Reporting Communal Angle Digital Media

ଏଥିରୁ ମୁକୁଳିବା ଲାଗି କ’ଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି ବୋଲି ସର୍ବୋଚ୍ଚ କୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସମ୍ବାଦପତ୍ର ଲାଗି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଥିବା ବେଳେ ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ ଲାଗି କିଛି କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଓ ଡିଜିଟାଲ୍ ମିଡିଆ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ଆୟୋଗ ଗଠନ ପରେ କ’ଣ ହୋଇଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner