ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କହିଲେ- ‘I Am Sorry ଅମରିନ୍ଦର’, କ୍ୟାପଟେନ୍ ବଖାଣିଲେ ଫୋନ କଲର ପୂରା କାହାଣୀ

1 min read
Sonia Gandhi Says To Amrinder Singh I Am Sorry

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ଥମୁନି କନ୍ଦଳ । ଏହାରି ଭିତରେ ଶନିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ । ତେବେ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଖୁବ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ଏବଂ କହିଥିଲେ “I AM SORRY ” ।

ପଞ୍ଜାବର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ମୋତେ ସକାଳେ ଡାକିଥିଲେ, ମୁଁ ସେତେବେଳେ ସେଠାରେ ନଥିଲି । ଫେରିଆସିବା ପରେ ମିସ କଲ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ କଲ କରିଥିଲି । କଲ କରିବା ପରେ ମୁଁ ଯେତେବେଳେ କଥା ହେଲି ଏକଥା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ଯେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ମୁଁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ଉଚିତ୍ ।

Sonia Gandhi Says To Amarinder Singh I Am Sorry

ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଠିକ ଅଛି, ଆପଣ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଦିଅନ୍ତୁ । ମୁଁ କହିଲି ଠିକ ଅଛି, ମୁଁ ଇସ୍ତଫା ଦେବି । ତା’ପରେ ସେ କହିଥିଲେ କ୍ଷମା କରିବେ ଅମରିନ୍ଦର । ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଉତ୍ତରରେ କହିଥିଲି ଠିକ୍ ଅଛି, ଠିକ୍ ଅଛି । କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ପଞ୍ଜାବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ପାଇଁ ଅନେକ ନାମ ଆଗେଇ ଆସୁଥିଲେ ।

ତଥାପି, ସୂଚନାନୁସାରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ସୁନୀଲ ଜାଖରଙ୍କ ନାମ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡିଛି । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସୁନୀଲ ଜାଖରଙ୍କ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପଞ୍ଜାବରେ ଦୁଇଜଣ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ମଧ୍ୟ ରହିବେ । ଜଣେ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ଦଳିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ହେବେ । ଏହି ଦୌଡ଼ରେ ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚାନ୍ନି ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜକୁମାର ଭର୍କାଙ୍କ ନାମ ଅଗ୍ରଣୀ ରହିଛି ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *