ଅବସର ନେବେ ଟେନିସ୍ ଷ୍ଟାର ସାନିଆ ମିର୍ଜା

1 min read

ଟେନିସରୁ ଅବସର ନେବେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା । ଚଳିତ ସିଜିନ ପରେ ଅଲବିଦା କହିବେ ଟେନିସ ତାରକା ସାନିଆ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓପନ ଖେଳୁଥିବା ସାନିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଶେଷ ସିଜିନ୍ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଅବସର ନେଇ ନିଜେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଟେନିସ ଷ୍ଟାର ସାନିଆ ମିର୍ଜା  । ଚଳିତ ମୁକାବିଲାରେ ଆରମ୍ଭରୁ ସେ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

୨୦୦୩ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ସାନିଆ  । ଅନେକ ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ସେ  । ଦେଶକୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ଖଘର୍ବିତ କରିଛନ୍ତି ସାନିଆ  । ଟେନିସ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପାଖାପାଖି ୨୦ ବର୍ଷ ନିଜର ଖେଳ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ସାନିଆ ମିର୍ଜା  । କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧୀ ପରେ ଅବସର ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସାନିଆ ମିର୍ଜା । ରୋହନ ବୋପାନା ଓ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଚଳିତ ସିଜ୍‌ନର ପ୍ରଥମ ଚରଣ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିବା ପରେ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଡବଲଲ୍ୟୁ ଉଭୟ ବିଦା ହୋଇଛନ୍ତି । ସାନିଆ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟନର ୟୁକ୍ରେନର ନାଦିଆ କିଚନୋକ ଟେନିସ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ସିଜନରେ ସାନିଆ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ୪-୬ ଏବଂ ୬-୭ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଆଗକୁ ସାନିଆ ମିକ୍ସ ଡବଲ୍ସ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବେ । ସାନିଆ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ୍ ଓପନ୍, ଆମେରିକାନ ଓପନ୍, ଓ୍ବିମ୍ବଲଡନ୍ରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ସାନିଆ । ତେବେ ସାନିଆଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସଙ୍କକୁ ନିରାଶ କରିଛି  ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.