ମାଲିକର ଅଜାଣତରେ ବଦଳିଗଲା ଗାଡ଼ିର ମାଲିକାନା

କୋରାପୁଟ: ମାଲିକର ଅଜାଣତରେ ବି ଅନ୍ୟ ନାଁରେ ବଦଳିପାରେ ଗାଡ଼ିର ମାଲିକାନା । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଲେ ବି ସତ । ଏହା ଆମେ କହୁନୁ, ଏପରି ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁନାବେଡ଼ା ଏସଡିପିଓ । ଗତ ୨୫ ତାରିଖରେ କିଛି ଲୋକ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସିମିଳିଗୁଡ଼ା ନିକଟରେ ଜଗୁ ହନ୍ତାଳଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ଅଲଟୋ କାରକୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏନେଇ ସୁନାବେଡ଼ା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଜଗୁ । ତଦନ୍ତ ପରେ ଏମିତି କିଛି ତଥ୍ୟ ପୋଲିସର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି ।

ଗାଡ଼ିଟି ଜଗୁ ହନ୍ତାଳଙ୍କ ବଦଳରେ ବିପିନ୍ ଛତ୍ରିୟାଙ୍କ ନାମରେ ମାଲିକାନା ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ଗାଡ଼ି ଚୋରି ପରେ ଏହାର ମାଲିକାନା ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଫର୍ଜି କାଗତପତ୍ର ଜରିଆରେ ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବିକିବା ଲୋକ ଜଗୁ ହନ୍ତାଳ RTO କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଯାଇ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏପଟେ କିଣିବା ଲୋକ ବିପିନ ଛତ୍ରୀଆ ବି ଚୋରି ଗାଡି କିଣିଛନ୍ତି ସତ କିନ୍ତୁ ସେ ବି RTO କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଯାଇନଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଗାଡ଼ିର ମାଲିକାନା କିପରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲା ଏବେ ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ । ଗାଡି ଲୁଟ ଘଟଣାରେ 2 ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଚୋରି ଗାଡି କିଣି ନିଜ ନାମରେ କରିଥିବା ବିପିନ ଛତ୍ରୀଆ ଓ ଫର୍ଜରି କାଗଜ ପତ୍ର କରି ଗାଡି ନାମ ବଦଳାଇଥିବା ମୁଖ୍ୟ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଖଣ୍ଡେଇଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ପୋଲିସ୍ ।