ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଡାହା ମିଛ, ସୀତାରମଣଙ୍କ ସବୁ ବାହାନାର ହେଲା ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଦାରେ ପଡିଲା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଡାହା ମିଛ। ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପଛରେ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କ ସବୁ ବାହାନାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବ ସରକାରଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେବା ସହ ତୈଳ ବଣ୍ଡର ବାହାନା ଦେଇ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସଫା ମିଛ କହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସାକେତ ଗୋଖେଲଙ୍କ ଆରଟିଆଇ ଆବେଦନରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମିଛ ପଦାରେ ପଡିଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବ ସରକାର ତୈଳ ବଣ୍ଡ କରିଥିବା ଯୋଗୁଁ ଏହାର କର ଏବଂ ମୁଳଧନ ସରକାରଙ୍କୁ ସୁଝିବାକୁ ପଡୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ତେଳ ଦର ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି। କିନ୍ତୁ ଆରଟିଆଇ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ୨୦୧୫ରୁ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅର୍ଥ ତୈଳ ବଣ୍ଡ ବାବଦକୁ ଦେଉନାହାନ୍ତି । ଏବେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ କାହିଁକି ମିଛ କହିଲେ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ? କାହା ସ୍ୱାର୍ଥରେ ତେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଏଭଳି ସଫା ମିଛ କହିଲେ ସୀତାରମଣ?

ସାଖେତ ଗୋଖେଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ  ଆରଟିଆଇ ତଥ୍ୟରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇାଯାଉଛି ଯେ ହୋଇଛି ଯେ ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ତୈଳ ବଣ୍ଡ ଦେୟର କିଛି କରିବାର ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ। ବିଶ୍ୱବଜାରରେ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ କମ୍ ସତ୍ତ୍ୱେ ସରକାର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଉପରେ ଅଧିକ ଟିକସ ନେଇ  ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଠକୁଛନ୍ତି। ଏହି ଟଙ୍କା କୁଆଡେ ଯାଉଛି?

 

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner