ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, କୋଭିଡ୍ କେୟାର୍ ସେଣ୍ଟର ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଚିଠି

1 min read
Readiness Of Functionalisation Of Dedicated Covid Care Center

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ସହ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିଛି । ଏସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଓ ମହାନଗର ନିଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡେଡିକେଟେଡ୍ କୋଭିଡ୍ କେୟାର୍ ସେଣ୍ଟର ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

Readiness Of Functionalisation Of Dedicated Covid Care Center

ଅଳ୍ପ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ଲୋକ ହୋମ୍ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବେ । ଯେଉଁ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଘରେ ହୋମ୍ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବା ପାଇଁ ସୁବିଧା ନଥିବ ତ ତାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ କେୟାର୍ ସେଣ୍ଟର (CCC)ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବ । ଗତବର୍ଷ କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ଗୁଡ଼ିକୁ ପୁଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ । ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଏହାକୁ ଚାଲୁ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

Readiness Of Functionalisation Of Dedicated Covid Care Center

ଏଥିସହ ଏହି ସେଣ୍ଟର ଗୁଡ଼ିକରେ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ନେଇଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା ପରେ ଦୈନିକ ରୋଗୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner