ନିର୍ଧାରିତ ସମୟର ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ରାମଲଲାଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ଭକ୍ତ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କମିଟିର ଦୁଇ ଦିନିଆ ବୈକ ପରେ ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ଖୁସି ଖବର। ବର୍ତ୍ତମାନ, ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟର ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ମାନେ ୨୯୨୩ ମସିହାରେ, ରାମଲାଲାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଭବ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିରରେ କରିପାରିବେ ଭକ୍ତ। ଏହା ସହିତ ରାମ ମନ୍ଦିରର ପରିସର ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ହେବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ସୁନ୍ଦର ଦୃଶ୍ୟ ସହିତ ଏଠାରେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଧୁନିକ ସୁବିଧା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ।

ଗୁରୁବାର ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କମିଟିର ବୈଠକ ଶେଷ ହୋଇଛି।  ନୃପେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ବୈଠକରେ ରାମ ଜନମାଭୂମି ପରିଶରର ମାଷ୍ଟରପ୍ଲାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ସହିତ ମନ୍ଦିରର ମହାନତା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରମ ମନ୍ଦିର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବା ପାଇର୍ ଲକ୍ଷ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ସୀମା ୨୦୨୩କୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ୨୦୨୩ ପରେ ଭକ୍ତମାନେ ମନ୍ଦିରର ଗର୍ଭଗୃହରେ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଓ ପୂଜା କରିପାରିବେ।

ଏବଂ ୨୦୨୫ ସୁଦ୍ଧା ଶ୍ରୀରାମ ମନ୍ଦିର ପରିଶରକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ। ଟ୍ରଷ୍ଟର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଚମ୍ପତ ରାୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କମିଟିର ସଭାପତି ନୃପେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ରାମ ମନ୍ଦିରର ମହାନତା ଏବଂ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ବୈଷୟିକ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ଗଭୀର ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner