ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ: ହଠାତ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ବାହାରକୁ ଆସି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ

1 min read

ଓ୍ୱାସିଂଟନ: କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଲଢ଼ୁଥିବା ଆମେରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହଠାତ୍ ନିଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ବାହାରି ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ପୂର୍ବରୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପ୍ରଶାସନକି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏକ  ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଟ୍ରମ୍ପ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୫ଟାରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରୁ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ କାରରେ ବସି ନିଜ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲ । କିଛି ସମୟ ପରେ ପୁଣି ସେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ।

          ଏହି ଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରମ୍ପ ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ମିଶିବା ପାଇଁ ହଠାଥ୍ ଆସିବେ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କୋଭିଡ-୧୯ ସମ୍ପର୍କରେ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିଛନ୍ତି । ସେ ବାସ୍ତବରେ ସ୍କୁଲ ଯାଇ ଏହା ଶିକ୍ଷିଛନ୍ତି । ହସ୍ପିଟାଲ ବାସ୍ତବରେ ଗୋଟିଏ ସ୍କୁଲ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲ ବାହାରକୁ ଆସିଥିବା କୁହାଯାଉଛି  । ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏଭଳି ଦାବି ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

Donald Trump has COVID-19. How might this affect his chances of  re-election? - ABC News

ଅପରପକ୍ଷରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏଭଳି ଯାତ୍ରାକୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।  ମହାମାରୀ ଦ୍ୱାରା ଯୁଝୁଥିବା  ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜକୁ ପୃଥକଭାବେ ରଖୁନାହାନ୍ତି । ଜଜ୍ ଓ୍ୱାସିଂଟନ ୟୁନିଭରସିଟି ଡାକ୍ତର ଜେମ୍ସ ଫିଲିପ୍ କହିଛନ୍ତି, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଏସୟୁବି ନା କେବଳ ବୁଲେଟପ୍ରୁଫ୍ ଏହା କେମିକାଲ ଆକ୍ରମଣରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷାକରିପାରିବ  । ଏହି କାର୍ ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ରହିଛି । ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏଭଳିଦାୟିତ୍ୱହୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

ହସ୍ପିଟାଲକୁ ମଧ୍ୟ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଧ୍ୱସଂ କରିପାରୁଥିବା ‘ନ୍ୟୁକ୍ଳିୟର ଫୁଟବଲ’ ନେଇ ଯାଇଛନ୍ତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ

          ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ନେଇ ଜାରି ଗୁଜବ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ବୟାନ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ଦ୍ରୁତ ସୁଧାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କୁ ଜର ଆସିନାହିଁ । ରକ୍ତରେ ଅକ୍ସିଜେନର ମାତ୍ର ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ରହିଛି । ଏଭଳି ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ ସୋମବାର ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସକୁ ଫେରିପାରିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଆମେରିକା ସେନାର ଓ୍ୱାଲ୍ଟର ରୋଡ ମେଡିକାଲ ସେଣ୍ଟର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚାଲିଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner