ଠକି ନେଲେ ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟର, ଚଳୁକରି ଗଲେ ଜମାକାରୀଙ୍କ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା

1 min read

ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟର ସାଜିଲେ ଠକ ମାଷ୍ଟର । ଚଳୁକରି ଗଲେ ଜମାକାରୀଙ୍କ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା । କେବଳ ସଂଜୟ ଖାତାରୁ ନୁହେଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କିମର ପଇସା ବି କରିଛନ୍ତି ଆତ୍ମସାତ । ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ଲୋଇଁସିହା ଉପ ଡାକଘର ଅଧିନସ୍ଥ ବାଦୀବାହାଲ ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟର ମାଧିବାନନ୍ଦ ବାରିକଙ୍କ ନାଁରେ ଆସିଛି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ । ମାମାଲାରେ ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି ପୋଲିସ ।

ମାଧବାନନ୍ଦଙ୍କ ଘରୁ ଓ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଳୟରୁ ଶତାଧିକ ପାସବୁକ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି । ହଜାର ହଜାର ଜମାକାରିଙ୍କ ଟଙ୍କା ମାଧବାନନ୍ଦ ଆତ୍ମସାତ କରିଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି । ସେପଟେ ଜମାଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଳୟକୁ ଘେରାଉ କରିବା ସହ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି ଶତାଧିକ ଜମାକାରୀ । ମାଧାବାନନ୍ଦ ଅଶିକ୍ଷିତ ଓ ଗରିବ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକଙ୍କୁ କରୁଥିଲେ ଟାର୍ଗେଟ । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ହେଲା ଟଙ୍କା ଜମାନକରି ଆତ୍ମସାତ କରୁଥିଲେ । ତେବେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ, ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟର ଆକଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ନଥିବା କହିଥିଲେ ।

ଏନେଇ ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ଜଣେ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଲୋଇସିଂହାଁ ଉପଡାକଘର ଯାଇଥିଲେ ବୃଦ୍ଧା ଜଣକ । ପାସବୁକରେ ୩୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମାଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ଥିବା ବେଳ, ଟଙ୍କା ଜମା ହୋଇନଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ଏନେଇ ଖବର ପ୍ରଘଟ ହେବା ପରେ ଶତାଧିକ ଜମାକାରୀ ନିଜ ଜମାଖାତା ଚେକ କରିବା ପରେ ଠକ ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟରଙ୍କ ଗୁମର ଖୋଲିଥିଲା ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner