ଦେଶରେ ୮୫.୬%ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସୁସ୍ଥତା ହାର: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରବାହ ଧିରେ ଧିରେ କମୁଥିବାର ନଜର ଆସୁଛି । ଏମିତିକି ଦେଶରେ କୋଭିଡ ସୁସ୍ଥତା ହାର ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୫.୬% ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଯେଉଁ ହାର ମେ ୩ ବେଳକୁ ୮୧.୭ ପ୍ରତିଶତ ଥିଲା।

ଏଥିସହିତ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪,୨୨,୪୩୬ ବ୍ୟକ୍ତି ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସୁସ୍ଥତା ମାମଲା ହାେଇଛି । ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲଭ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ପଜିଟିଭ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍।

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କେବଳ ଏଭଳି ୮ଟି ରାଜ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଠି ପ୍ରତିଦିନ ୧୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛି । ଅପରପକ୍ଷେ ଏମିତି ୨୬ ରାଜ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠି ପଜିଟିଭ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଦେଶର ସମୁଦାୟ ଜନସଂଖ୍ୟାର ୧.୮ ପ୍ରତିଶତ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜନସଂଖ୍ୟାର ୨ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛୁ। ଦେଶରେ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ଖସିକି ୧୪.୧୦% ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ଆମେରିକାରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଦଶମିକ ୧ ପ୍ରତିଶତ, ବ୍ରାଜିଲରେ ୭ ଦଶମିକ ୩ ପ୍ରତିଶତ ଓ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ୯ ଦଶମିକ ୦ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଆଗକୁ ଟେଷ୍ଟିଂ ଜୋରଦାର ହେଲେ ଓ କଟକଣା ମାନିଲେ ଆହୁରି ସଂକ୍ରମଣ କମିବ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲବ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି ।

 

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner