ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା, ଏବେବି ଜଣେ ନିରୁଦ୍ଦିଷ୍ଟ

1 min read
Petrol Pump Blast Case CP Said DNA Test To Be Conducted Body Pieces

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଭବନ ନିକଟ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟ ଜଣେ ନିରୁଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି । ବିସ୍ଫୋରଣର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୋଲିସ କମିଶନର ଡକ୍ଟର ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରୁ ଡିଜେଲ ଓ ଗ୍ୟାସ୍ ବାହାର କରାଯାଇଛି । ପେଟ୍ରୋଲ କାଢିବାକୁ ସମୟ ଲାଗିବ । ତାପରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ଥିବା ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ । ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ରାଜଭବନ ରାସ୍ତା । ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ ଯାତାୟାତ ।

Petrol Pump Blast Case CP Said DNA Test To Be Conducted Body Pieces

ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପଡ଼ିଥିବା ମାଂସ ଖଣ୍ଡର ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପୋଲିସ କମିଶନର । ଆଇଓସି ପକ୍ଷରୁ ସେଠାରେ କେଉଁ କାମ ଚାଲିଥିଲା, ତା’ର ତଦନ୍ତ କରୁଛି କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ । ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେବଡ଼ ଅପରେସନ ସଫଳ ହେଲା ବୋଲି ପୋଲିସ କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ।

Petrol Pump Blast Case CP Said DNA Test To Be Conducted Body Pieces

ସେପଟେ ବିସ୍ଫୋରଣର କାରଣ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ବୋଲି ପେସୋ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି। ଫିଲିଂ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ଏଲ୍‌ପିଜି ରିଫିଲିଂ ବେଳେ ଲିକ୍ ହୋଇ ନିଆଁ ଲାଗି ଯିବାରୁ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲ । ବିସ୍ଫୋରଣ ବେଳେ ସାଢେ ୪ ଟନ୍ ଏଲପିଜି ଏବଂ ୧୦ ହଜାର ଲିଟର ପାଣି ଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ଗ୍ୟାସ୍ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲା, ତା ପରେ ନାଇଟ୍ରୋଜେନ୍ ଗ୍ୟାସ୍ ଫିଲିଂ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଏଲ୍‌ପିଜି ରିଫିଲିଙ୍ଗ ବେଳେ ଲିକ୍ ହୋଇ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା । ପେଟ୍ରୋଲିଅମ ଆଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ଲୋସିଭ୍ ସେଫ୍ଟି ଅର୍ଗାନାଇଜେସନର-ପେସୋର ଡେପୁଟି ଚିଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ରୁଆବ୍ ଅଲ୍ଲୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବ୍ଲାଷ୍ଟ ଟ୍ରାଜେଡି: ବିସ୍ଫୋରଣ ନେଇ ମିଳିଲା ସାଙ୍ଘାତିକ ତଥ୍ୟ

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.