ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ନବୀନଙ୍କ ଯୁଦ୍ଧ, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପିସିସିଏଫ୍ ପାଠକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ସରାକାରଙ୍କ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ଲାଂଚଖୋରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶୂନ୍ୟ ସହନ ନୀତି ।  ଅସଜଡ଼ାଙ୍କୁ ସଜାଡ଼ିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନେଉଛନ୍ତି କଡ଼ା ପଦକ୍ଷେପ । ଏହି କ୍ରମରେ ଏଥର ଭିଜିଲାନ୍‌ସ ଜାଲରେ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ । କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟବହାର କରି ଅୟସ କରୁଥିଲେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ ।

ଗୁରୁତ୍ୱ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବୀରେ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପଦର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ଭୁଲି ଦୁର୍ନୀତିରେ ଡୁବିଥିଲେ । ଜଣେ ସରକାରୀ ଚାକିରିଆ ହୋଇ ବିଜନେସ୍ ଟାଇକୁନଙ୍କ ଭଳି ଆକାଶରେ ଉଡୁଥିଲେ । ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଜିରୋ ଟଲରାନ୍ସ ନୀତି କ୍ରମରେ ପାଠକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପଡିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଆଧାରରେ ଆୟବର୍ହିଭୁତ ସଂପତ୍ତି ଠୁଳ ତଥା କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟହାର କରି ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଏକକାଳୀନ ସ୍ଥାନରେ ୧୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭିଜିଲାନ୍‌ସ ରେଡ୍ ଚାଲିଛି। ଓଡିଶାରେ ୫ଟି ଓ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍ ଚାଲିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାସଭବନ ଓ ଅନ୍ୟ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍ ଚାଲିଛି ।

ସେହିପରି ମୁମ୍ବାଇ, ପୁନେ ଓ ପାଟନାରେ ମଧ୍ୟ ଚଢାଉ କରାଯାଉଛି । ପୁନେ ଭୁଗାଓଁରେ ଥିବା ଫାର୍ମ ହାଉସ୍, କୋରେଗାଓଁ ସ୍ଥିତ ଫ୍ଲାଟ୍‌ରେ ରେଡ୍ ଚାଲିଛି । ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ ହେଉଛନ୍ତି ୧୯୮୭ ବ୍ୟାଚ୍‌ ଆଇଏଫ୍ଏସ ଅଫିସର । ଲକ‌ଡାଉନ୍‌ ସମୟରେ ପାଠକ ୨୦ ଥର ଚାର୍ଟର ପ୍ଲେନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ପାଟନା, ଦିଲ୍ଲୀ, ପୁନେ ମୁମ୍ବାଇ ଚାର୍ଟର ପ୍ଲେନ୍ରେ ଯାଇଥିଲେ ପୁଅ ଆକାଶ ପାଠକଙ୍କ ସହ ଗସ୍ତ କରୁଥିଲେ ଅଭୟକାନ୍ତ ଚାର୍ଟର ପ୍ଲେନ୍ବ୍ୟବହାର କରି ବ୍ୟାପକ ଅର୍ଥ ଦେଣନେଣ କରୁଥିବା ନେଇ ଖବର ରହିଥିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏଜେନ୍ସିଠାରୁ ଏସଂପର୍କରେ ଖବର ମିଳିବା ପରେ ରେଡ୍ ଚାଲିଛି ପ୍ରତିଥର ଚାର୍ଟର ପ୍ଲେନ୍ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ୧୫ରୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିଲା ଅଭୟଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ କୌଣସି ଚାକିରୀ କରନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ସେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ଯାପନ କରୁଥିବା ନେଇ ଖବର ମିଳିଥିଲା

Leave a Reply

Your email address will not be published.