ପୁରୀ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ରଥଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନକୁ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ

1 min read

ପୁରୀ: କେବଳ ପୁରୀରେ ହେବ ରଥଯାତ୍ରା । କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଓ ବରଗଡ଼ରେ ରଥଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯିବା ଲାଗି ମଗାଯାଇଥିବା ଅନୁମତିକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ମାନ୍ୟବର ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ । ଏ ନେଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ୫ ଟି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ହୋଇଥିଲା ।

            ପିଟିସନ୍‌ଟି ସିଦ୍ଧ ବଳଭଦ୍ରଜୀଊ ମନ୍ଦିର ସେବକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବରଗଡ଼ ଭଟଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ରଥଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରିବା ନେଇ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ । କେବଳ ସେବାୟତଙ୍କୁ ନେଇ କୋଭିଡ ନିୟମ ମାନି ରଥଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରାଯିବାକୁ ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ  ପିଟିସନ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଥିଲା । ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଜୁଲାଇ ୧୨ ତାରିଖରେ କେବଳ ପୁରୀରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ରଥଯାତ୍ରା କରାଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା । ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ରଥଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନକୁ ବାରଣା କରାଯାଇଛି । ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ମାନ୍ୟବର କୋର୍ଟ ରଥଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ କରିବା ଲାଗି ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ । ସର୍ତ୍ତମୁତାବକ କୌଣସି ସାଧାରଣ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ରହିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା ଏଥିସହିତ କେବଳ କୋଭିଡ -୧୯ ନେଗେଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା କେବଳ ୫ଶହ ସେବାୟତ ଓ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ରଥ ଟଣାଯିବ । ଏବଂ ପୁରୀର ସମସ୍ତ ପ୍ରବେଶ ପଥକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ରାତି ପାହିଲେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା: ଗଜାନନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଦାମୂର୍ତ୍ତୀ

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner