ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌କୁ ମାନୁନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପଜେଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ଦେଶର ୧୦ରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟକୁ ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଲୋକେ ଲଗାତାର ଘର ବାହାରକୁ ବାହାରୁଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଲାଗି ରାଜ୍ୟ ସରକାରମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ।

Image result for lock down

ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଜେ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ କହିବା ସହ ନିଜ ପରିବାରକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ନିବେଦନ କରିବା ସହ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ଏବେ ବି କିଛି ଲୋକେ ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଉନଥିବା କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଏଣୁ ନିୟମକୁ କଡ଼ାକଡ଼ିଭାବେ ପାଳନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଜନିତ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ, ସମେତ ଦେଶର ୧୦ରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ର ସ୍ଥିତି ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଯାହା ସ୍ଥିତି ରହିଥିଲା ସେଥିରେ ଗୁଡ଼ାଏ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ଘାଟରେ ଚଳପ୍ରଚଳ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀ-ନୋଏଡା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଓ୍ୱେ,ରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଜାମ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ।

Image result for lock down

 

ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ ଡାକ୍ତର, ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଳି ବଜାଇଥିଲେ

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.