ଏ ଫଟୋରେ ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ଜୀବ ଦିଶୁଛି ?

1 min read

ଭବନେଶ୍ବର: ଆଜିର ଏହି ଷ୍ଟୋରୀଟି ଆପଣ ଦେଖୁଥିବା ଫଟୋଟି ନେଇ । ଫଟୋରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଜୀବର ଚିତ୍ର ଦିଶୁଛି । କହି ପାରିବେ କି ଏ ଜୀବଟି କିଏ । ଉତ୍ତର ନିଶ୍ଚିତ ଆସିବ ବେଙ୍ଗ । ହେଲେ ଏଥିରେ କେବଳ ବେଙ୍ଗର ଫଟୋ ନାହିଁ । ଏଥିରେ ଆହୁରି ଏକ ଜୀବର ମଧ୍ୟ ଫଟୋ ରହିଛି । ଟିକେ ଭଲ କରି ଫଟୋଟିକୁ ଦେଖିଲେ ବେଙ୍ଗ ସହ ଘୋଡାର ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ଫଟୋକୁ ନେଇ ଏବେ ସବୁଠି ଚର୍ଚ୍ଚା । ତେବେ ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବେଙ୍ଗ ଓ ଘୋଡା ଫଟୋକୁ ନେଇ କହିବାକୁ ଯାଉନାହୁଁ । ଫଟୋରେ ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ବେଙ୍ଗ ନା ଘୋଡା ଦେଖିଲେ ସେଥିରୁ ଆପଣଙ୍କ ଚରିତ୍ର କିପରି  କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଫଟୋରେ ବେଙ୍ଗ ଦେଖାଗଲା ଆପଣଙ୍କ ଚରିତ୍ର କେମିତି ଓ ଯଦି ଘୋଡା ଦେଖାଗଲା ଆପଣଙ୍କ ଚରିତ୍ର କେମିତି ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟରୁ ।

ଆପଣ ବେଙ୍ଗ ଦେଖିଲେ କି ?

ଫଟୋଟି ଉପରେ ନଜର ପଡିବା ମାତ୍ରା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କୁ ବେଙ୍ଗ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଆପଣ ବି ବେଙ୍ଗ ଦେଖିଲେ କି ? ଯଦି ହଁ, ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ କ’ଣ ?

ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଫଟୋଟିରେ ବେଙ୍ଗ ଦେଖାଯାଉଛି ଏହା ଦର୍ଶାଉଛି ଆପଣ ଜଣଷ ବିଶ୍ବାସୀ ବ୍ୟକ୍ତି । ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ସବୁ ସମୟରେ ସଚ୍ଚୋଟ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ବହୁତ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସୀ ଏବଂ ବିଶ୍ବାସଯୋଗ୍ୟ । ଲୋକେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କ କଥା ସିଧାସିଧା ଓ ଏଥିରେ କୌଣସି ଅନ୍ୟ ଅର୍ଥ ନଥାଏ ।

ଘୋଡା ନଜରରେ ପଡ଼ିଲା କି ?  

ଫଟୋଟିକୁ ଦେଖୁଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରେ ବେଙ୍ଗ ହିଁ ଦିଶୁଛି । ହେଲେ ଏମିତି ବି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଫଟୋଟିରେ ପ୍ରଥମେ ଘୋଡା ଦେଖିଛନ୍ତି । ଫଟୋଟିକୁ ଦେଖିବା ବେଳେ ବେକକୁ ସାମାନ୍ୟ ବାମ ଆଡକୁ ବଙ୍କାଇଲେ ଆପଣ ଘୋଡାର ଫଟୋ ଦେଖି ପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଘୋଡା ଦେଖିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଭାବନାତ୍ମକ ବ୍ୟକ୍ତି । ଜୀବନକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ଆଲୋଚନାତ୍ମକ ଦୃଷ୍ଟିଭଙ୍ଗି ରହିଛି । ଆପଣ ନିଜ ଉଦ୍ୟମରେ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥିତିରେ ସମାଧାନରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ସକ୍ଷମ ।

କେମିତି ତିଆରି ହୋଇଛି ବେଙ୍ଗ-ଘୋଡାର ଏହି ଫଟୋ ?

ଆଜିକାଲି ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଅପ୍ଟିକାଲ ଇଲ୍ୟୁଜନ ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି । ଆପଣ ଯଦି ଇଣ୍ଟରନେଟ ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ଓ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଅପ୍ଟିକାଲ ଇଲ୍ୟୁଜନ ବିଷୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଜାଣିଥିବେ । ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ଆଗରେ ଏକ ଫଟୋ ଥାଏ । ବହୁତ ସମୟରେ ଫଟୋଟି ସାଧାରଣ ହୋଇଥାଏ । ହେଲେ ଏଥିରେ ଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟିଭଙ୍ଗି ରହିଥାଏ । ଅପ୍ଟିକାଲ ଇଲ୍ୟୁଜନ ଫଟୋରେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣ କ’ଣ ଦେଖିଲେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ବହୁତ କିଛି କହିଥାଏ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]