‘ମୋ ସରକାର’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା

ମୋ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା। କୋରାପୁଟ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଶଯ୍ୟା ସଂଖ୍ୟା ୭୦୦କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବ। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ କ୍ୱାର୍ଟର ଓ ଟ୍ରାଞ୍ଜିଟ୍‌ ହୋମ । ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ମିଳିବ ୫ଟି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଓ ୩ଟି ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ି । ସେହିପରି କୋରାପୁଟ ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଶଯ୍ୟା ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବ। ରୋଗୀଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମଗାର ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ୱାର୍ଟର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ । ବର୍ତମାନର କୋଠା ଉପରେ ତିଆରି କରାଯିବ ନୂଆ ଓ୍ୱାର୍ଡ । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପାଇଁ ଚାରିଟି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ଦୁଇଶହକୁ ବୃଦ୍ଧି ହେବ ବେଡ୍‌ ସଂଖ୍ୟା। ପ୍ରତିଦିନ ମୋଟୁରୁ ମାଲକାନଗିରି ଚାଲିବ ବସ୍‌ ସେବା। ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ରହଣିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବ। ସେହିପରି ନବରଙ୍ଗପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାର ଶଯ୍ୟା ସଂଖ୍ୟା ୨୦୦କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବ। ହସ୍ପିଟାଲକୁ ମିଳିବ ୩ଟି ନୂଆ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଓ ୩ ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ି । ଗତ ୧୦ ଦିନରେ ୧୨୦ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ୧୫ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ । ସିଏମଆରଏଫରୁ ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିକୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁରି ଓ ରକ୍ତଦାନ ପେ୍ରାତ୍ସାହନ ପାଇଁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅନୁଦାନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ମୋ ସରକାର ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ମେଡିକାଲ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ')}

Leave a Reply

Your email address will not be published.