ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ହତାଶ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ, ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱଭାବର ସବୁ ରାଜ୍

1 min read

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିର ପ୍ରକୃତି ଏବଂ ପସନ୍ଦ ଏବଂ ନାପସନ୍ଦ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ତାରିଖ, ନକ୍ଷତ୍ର ଏବଂ ଜନ୍ମ ମାସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ । ରାଶିମାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ମଧ୍ୟ ଜନ୍ମ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରାଯାଏ । ଅକ୍ଟୋବରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କର ରାଶି ତୁଳା ରାଶି ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ମାନଙ୍କର ସ୍ୱଭାବ କିପରି ହୋଇଥାଏ…

ଆକର୍ଷକ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ- ଅକ୍ଟୋବରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ଏକ ଚରିତ୍ରବାଦୀ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଅଛି । ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ କାହାର ହୃଦୟ ଜିତିବାର ଗୁଣ ରହିଛି । ଯଦି ଲୋକପ୍ରିୟତାର କଥା କହିବା, ତେବେ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନାମ ଶୀର୍ଷରେ ଆସେ । ସମସ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ବହୁତ ଶକ୍ତି ଥାଏ । ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପ୍ରତି ଇର୍ଷା କରନ୍ତି ।

ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ – ଯଦି ସେମାନେ କାହାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନେ ନିଜ ସାଥୀ ସହିତ ରହିବାକୁ ନିଜ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରନ୍ତି । ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ ଭାବନା ସହିତ ଖେଳିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ଏହି ଲୋକମାନେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଚ୍ଚୋଟତା ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥାଆନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ସମାନ କଥା ଆଶା କରନ୍ତି ।

ଭାବପ୍ରବଣ ଭାବରେ ସ୍ଥିର- ଅକ୍ଟୋବରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ସବୁଠୁ ଖାସ କଥା ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କର ଭାବନା ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଥାଏ । ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିଜର କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସେମାନଙ୍କ କ୍ରୋଧକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର କାହାକୁ ଜଜ୍ କରନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମାନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ।

ସତ୍ୟର ସମର୍ଥକ- ଏହି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ସଚ୍ଚୋଟ ଏବଂ ସତ ସହ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି । ସେମାନେ କାହାର ପିଠି ପଛରେ ମନ୍ଦ କାମ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି ଲୋକମାନେ ପ୍ରତାରଣାକୁ ସହ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ଆଶାବାଦୀ – ଯେତେବେଳେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବା କଥା ଆସେ, ସେତେବେଳେ ବିଫଳତା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କର ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ହେତୁ, ସେମାନେ ସଫଳ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖନ୍ତି । ସେମାନେ କଦାପି ହାର ମାନନ୍ତି ନାହିଁ । କଠିନ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ସାହସ ହରାନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଭଲ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦିଅନ୍ତି, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଜଣେ ଭଲ ଟିମ ଲିଡର କରିଥାଏ ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ଥାଏ ସମାଧାନ- ଅକ୍ଟୋବରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଥାଏ । ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାର କରନ୍ତି । ଏହି ଲୋକମାନେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ମାନସିକତାକୁ ଅତି ସହଜରେ ବୁଝିପାରନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବର୍ତ୍ତମାନରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ପରିସ୍ଥିତି ଆସିବା ପରେ ସେମାନେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସନ୍ତି । ଏହା ହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଭିନ୍ନ କରିଥାଏ ।

ବହୁତ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି – ସେମାନେ ଅନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ବେପରୁଆ । ସେମାନେ କେବଳ ନିଜ ପାଇଁ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି । ଛୋଟ ଜିନିଷ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରେ ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କ କେବଳ ବଡ଼ ଜିନିଷ ଉପରେ ଥାଏ । ସେମାନେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି । ଏହି ଲୋକମାନେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ସେମାନେ ବୌଦ୍ଧିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟିକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ତଥାପି, ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ ଭଲ ଜୀବନରେ ଏତେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ନେବାକୁ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି । ସେମାନେ ଏହି ଅଭ୍ୟାସକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ।

ସ୍ୱଭାବରେ ଶାନ୍ତ – ଅକ୍ଟୋବରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ଶାନ୍ତ ସ୍ୱଭାବର ଥାଆନ୍ତି । ଏହି ଲୋକମାନେ ଶୀଘ୍ର କ୍ରୋଧ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବନ୍ଧୁ ଅଛନ୍ତି  ।ଏହି ଲୋକମାନେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟପ୍ରେମୀ ଏବଂ ପ୍ରାୟତଃ  ମଧୁର ସ୍ୱପ୍ନ ଜଗତରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ସେମାନେ ସତ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରନ୍ତି ।

ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି- ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବେଳେବେଳେ କାହାର ଖରାପ ମନୋଭାବ ଯୋଗୁଁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି । ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଜିନିଷକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରନ୍ତି, ଯଦିଓ ସେମାନେ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ସେମାନେ କିଛି ବିଷୟରେ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଜିନିଷକୁ ହାଲୁକା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି । ସବୁକିଛି ନିଜ ଉପରେ ନେବା ସେମାନଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଦେଇଥାଏ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *