ଆୟକର ବିଭାଗର ନୂଆ ୱେବସାଇଟ ଖୋଲିବାରୁ ଇନଫୋସିସ୍ କମ୍ପାନୀକୁ ଏମିତି କହିଲେ ସୀତାରମଣ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆୟକର ବିଭାଗର ନୂଆ ୱେବସାଇଟ୍ ଲଞ୍ଚ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ସମସ୍ୟାର ଦେଖାଦେଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଆକ୍ଟିଭି ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନୂଆ ଆୟକର ପୋର୍ଟାଲକୁ ଗତକାଲି ୨୦.୪୫ରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଖୋଲିବାକୁ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଟାଇମଲାଇନରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଟୁଇଟ୍ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି ।

ଏହା ପରେ ସେ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କମ୍ପାନୀ ଇନଫୋସିସ୍ ଏବଂ ଏହାର ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ନନ୍ଦନ ନୀଲେକାନିଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟିକସଦାତାମାନଙ୍କ ସେବାର ଗୁଣବତ୍ତା ଯେମିତି ହ୍ରାସ ନହେବା ଦରକାର । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ନୂଆ ଆୟକର ପୋର୍ଟାଲକୁ  ଇନଫୋସିସ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ଅର୍ଥାତ୍ ସୋମବାର ଦିନ ଏହି ନୂତନ ପୋର୍ଟାଲ୍ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସାଇଟକୁ ଖୋଲି ପାରୁନାହଁନ୍ତି । ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଦେଖୁଛନ୍ତି।

Infosys GSTN ର IT ଭିତ୍ତିଭୂମି ପରିଚାଳନା କରୁଛି । ନୂତନ ସାଇଟ୍ ବିଷୟରେ, କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ପାରସ୍ପରିକ ବୁଝାବଣା ଏବଂ ଅପଲୋଡ୍ କିମ୍ବା ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଗୋଟିଏ ଡ୍ୟାସବୋର୍ଡରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ । ଯାହା ସହିତ ଟିକସଦାତା ସବୁକିଛି ଜାଣିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ।

ନୂଆ ପୋର୍ଟାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଟିକସଦାତାମାନେ ଆୟକର ଫର୍ମ ପୂରଣ, ଟିକସ ପ୍ରଫେସନାଲ୍ସଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିବା ଏବଂ କୌଣସି ନୋଟିସର ଉତ୍ତର ଦାଖଲ କରିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇପାରିବେ । ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ, ଲୋକମାନେ ଏହି ନୂଆ ପୋର୍ଟାଲକୁ ଖୋଲିବାରେ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner