ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ କୋହଳ ହେବ କି ବଳବତର ରହିବ ରଜ ପରେ ହେବ ନିଷ୍ପତ୍ତି

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଡ଼କୁ ଯିବା ସହ ପୂର୍ବ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସୁଛି। ଯାହା ଆଶା ଥିଲା ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଡେଲି କେସ ହେଉ କିମ୍ବା ଆକ୍ଟିଭ କେସ ସବୁଥିରେ ହ୍ରାସ ଘଟୁଛି। ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାକୁ ଛାଡ଼ି ବାକି ଜିଲ୍ଲାରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ କେସ୍‌ ଆସୁନି। ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଭିତରକୁ ଯାଉଛି ପୁରା ରାଜ୍ୟ। କରୋନାକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବା ପାଇଁ ଯାହା ସବୁ ଷ୍ଟେପ୍‌ ନିଆଯାଇ ଥିଲା ତାହା କାମ ଦେଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜନ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦେଶକ ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର। ଯେଉଁଠି ଏବେ ଟେଷ୍ଟ ପିଜେଟିଭ ରେଟ ଅଧିକ ରହୁଛି ସେଠି ଟେଷ୍ଟିଂକୁ ଜୋରଦାର କରଯାଉଛି। ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେଟ କରିବା ସହ କଟକଣା ମଧ୍ୟ ମାନିବାକୁ କୁହାଯାଉଛି।

ରାଜ୍ୟରେ ଯଦିଓ ସଂକ୍ରମଣ ହାର କମୁଛି ତଥାପି ଏତେ ଆସ୍ୱସ୍ତି ହେବା ଭଳି ଖବର ନାହିଁ। ରଜ ପରେ ସ୍ଥିତି ଦେଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଖୋଲିବ ନା ବଳବତର ରହିବ। ୧୭ ତାରିଖ ପରେ ରିଭ୍ୟୁ କରିବା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର କମୁଛି ସେଠି ଅନଲକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ ହୋଇଯାଇଛି। ଏବଂ ଯେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି ସେଠି ସର୍ଭିଲାନ୍ସ ବଢାଯିବ। ବିଶେଷ କରି ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ଯାଜପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ବାଲେଶ୍ଵର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଭଳି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକ ରହୁଛି ବାକି ସବୁଠି କମ ରହିଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ବୋଲି।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner