ଜାଣନ୍ତୁ ନେପାଳର ଏହି ବିବାହ ଫଟୋ କାହିଁକି ହେଉଛି ଭାଇରାଲ…

1 min read

ନେପାଳ: ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ବିବାହ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ବର, କନିଆ ବହୁତ ମଜା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । କେତେବେଳେ ଉଭୟ ବର କନିଆ ବିବାହ ମଞ୍ଚରେ ପୁସ୍-ଅପ୍ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ବିବାହ ମଝିରେ ପଶି ପରସ୍ପରକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ ଯାହା ଦେଖାଯାଇଛି ତାହା ଟିକିଏ ଅଲଗା ଅଟେ । ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଭିଡିଓରେ କନ୍ୟା ବିବାହର ଏକ ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ବରର ପାଦ ଧରି ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରୁଛି ଏବଂ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ନଦେଇଛନ୍ତି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଉଠୁନଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ।

ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିବାହକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ପରମ୍ପରା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଏହି ଭିଡିଓରେ କନ୍ୟା ଯାହା କରୁଛି ତାହା ଏକ ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଅଟେ । ଏହି ଭିଡିଓ ଏକ ନେପାଳୀ ବିବାହ ମହୋତ୍ସବର ଅଟେ । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ କି, ବର ଜଣଙ୍କ ବାରମ୍ବାର ଟଙ୍କା ଦେଇ କନ୍ୟାକୁ ଠିଆ ହେବା ପାଇଁ କହୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ କନ୍ୟା ଏମିତି କରିବାପାଇଁ ମନା କରୁଛି । ଅନେକ ସମୟ ଘରି ଏମିତି ହେବା ପରେ ଶେଷରେ ବର ହାରିଯାଇ ପର୍ସଟିକୁ କନ୍ୟା ହାତରେ ଧରେଇ ଦେଉଛି ।   

ଏହି ଭିଡିଓ ଟିକୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯାହାକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାର ଲୋକ ଦେଖିସାରିଛନ୍ତି । ଏହି ବିବାହ ଭିଡିଓକୁ ନିରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ରିଲରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଅବଶ୍ୟ କିଛି ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ନେପାଳୀ ବିବାହରେ ଏମିତି କୌଣସି ପରମ୍ପରା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବାଦ ଦେଲେ ଏହି ଭିଡିଓଟି ଖୁବ ମଜାଗାର ଅଟେ ଏବଂ ଲୋକ ଏହି ଭିଡିଏକୁ ଦେଇ ଖୁବ ପସନ୍ଦ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।   

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner