ନନ୍ଦିଘୋଷ ଟିଭିର ମହାପ୍ରଭାବ: ନିଲମ୍ବନ ହେଲେ ଫରେଷ୍ଟର ଓ ଗାର୍ଡ଼

1 min read

ବାଲେଶ୍ୱର:  ନନ୍ଦିଘୋଷ ଟିଭିର ମହାପ୍ରଭାବ । ନିଲମ୍ବନ ହେଲେ ଲଙ୍ଗଳେଶ୍ୱର ବିଟ୍‌ର ଫରେଷ୍ଟର ଓ ଗାର୍ଡ଼ । ଫରେଷ୍ଟର ହେଲେ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି ଓ ଫରେଷ୍ଟ ଗାର୍ଡ଼ ସୁଜାତା ଓଝା । କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଡ଼ିଏଫଓ ଉଭୟଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି । ଚୋରା କତରତକଳ ବ୍ୟବସାୟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ନେଇ ନନ୍ଦିଘୋଷ ଟିଭିରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ମୂଳକ ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଚଡ଼ାଉ କରାଯାଇ 16 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଓ 20 ଟ୍ରକରୁ ଅଧିକ କାଠ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଫରେଷ୍ଟର ଓ ଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଡ଼ିଏଫଓ ।

କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଦର୍ଶାଇ ଡ଼ିଏଫଓ ଆଜି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ ଫରେଷ୍ଟର ଓ ଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ଚୋରାରେ କରତକଳ ଚାଲୁଥିବା ନେଇ ନନ୍ଦିଘୋଷ ଟିଭିରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ମୂଳକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଚଡ଼ାଉ କରାଯାଇ 16ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଓ 20 ଟ୍ରକରୁ ଅଧିକ କାଠ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଚୋରା କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ନେଇ ଫରେଷ୍ଟର ପ୍ରକାଶଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି ଓ ଫରେଷ୍ଟଗାର୍ଡ ସୁଜାତା ଓଝାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଡ଼ିଏଫଓ ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner