ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଦାବି: ‘ଟ୍ୟାପ୍ ହୋଇଛି ମୋ ଫୋନ୍, ଇସ୍ତଫା ଦିଅନ୍ତୁ ଶାହ’

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଛି କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ । କିଛି ଏଭଳି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଏହା କେବଳ ମୋ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କଥା ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହା ଜନତାଙ୍କ ସ୍ୱର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ । ଏଥିଲାଗି ସେ ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏବଂ ନ୍ୟାୟିକ ତଦନ୍ତ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପେଗାସସ୍ ଏକ ଅସ୍ତ୍ର  । ଇସ୍ରାଏଲ ସରକାର ଏହାକୁ ଏକ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବେ ବିବେଚିତ କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଏହାକୁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ଲୋକତନ୍ତ୍ର ବିରୋଧରେ ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିବା ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ପେଗାସସ୍ ସ୍ପାଇଓ୍ୱେରର ବ୍ୟବହାର କରି ରାହୁଲଙ୍କ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଇନ୍ଦାଗିରି ଚଳାଇଥିବା ମାମଲାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ନ୍ୟାୟିକ ତଦନ୍ତ ନେଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଲୋକସଭା ଏବଂ ରାଜ୍ୟସଭାର କିଛି ସଦସ୍ୟ ସଂସଦ ପରିସରରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ନିକଟରେ ଏ ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନ ମହାସଚିବ ବେଣୁଗୋପାଳ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବିପକ୍ଷ ନେତା ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ, ଲୋକସଭା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଧିର ରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ବହୁ ଅନ୍ୟ ସାଂସଦ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.