ମୋଦି ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଗଲେ କିଏ ଆସିଲେ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବୁଧବାର ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିରେ ପ୍ରଥମ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଛି ।  ଏଥିରେ ୧୦ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରମୋଶନ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ୩୩ ନୂଆ ମୁହଁ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନାରାୟଣ ତାତୁ ରାଣେ ପ୍ରଥମେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରି ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପଛକୁ ଆସାମର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନଓ୍ୱାଲ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପରେ ଡ. ବିରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର, କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନେତା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟା ମାଧବରାଓ ସିନ୍ଧିଆ, ଜେଡିୟୁ ସାଂସଦ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସିଂ, ଓଡ଼ିଶାରୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ, ବିହାର ଏଲ୍‌ଜେପି ନେତା ପଶୁପତି କୁମାର ପାରସ୍ , କିରନ୍ ରିଜିଜୁ, ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଶାସକ ରାଜ୍ କୁମାର ସିଂହ, ହରଦୀପ ସିଂହ ପୁରୀ, ମନସୁଖ ଲକ୍ଷ୍ମୀଭାଇ ମାଣ୍ଡଭିଆ, ରାଜସ୍ଥାନରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ, ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ରୂପାଲା, ସିକନ୍ଦରାବାଦରୁ ବିଜେପି ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ଗଙ୍ଗାପୁରମ୍ କ୍ରିଷନ୍ ରେଡ୍ଡୀ, ଅନୁରାଗ ଠାକୁର, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ବିଜେପି ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ପଙ୍କଜ ଚୌଧୁରୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସାଂସଦ ଅନୁପ୍ରିୟା ପଟେଲ, ପ୍ରଫେସର ସତ୍ୟପାଲ ସିଂହ ବାଘେଲ, ରାଜୀବ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସାଂସଦ ଭାନୁପ୍ରତାପ ସିଂହ ବର୍ମା, ସୁରଟରୁ ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶନା ବିକ୍ରମ ଜରଦୋଶ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସାଂସଦ ମୀନାକ୍ଷୀ ଲେଖି, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ବେଦୀ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଚନ୍ଦ୍ରଗୁନା ସାଂସଦ ଏ. ନାରାୟଣସ୍ୱାମୀ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଜୟ ଭଟ୍ଟ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ବି.ଏଲ୍ ବର୍ମା, ଭଗବନ୍ତ ଖୁବା, କପିଲ ପାଟିଲ, ତ୍ରିପୁରାର ପ୍ରତିମା ଭୌମିକ, ଡ. ସୁବାଷ ସରକାର, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପରିଚିତ ଡାକ୍ତର ଭାଗଓ୍ୱତ, ମଣିପୁର ସାଂସଦ ରାଜକୁମାର, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାଂସଦ ଡ.ଭାରତ ପ୍ରବୀଣ ପ୍ରଭାର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ସାଂସଦ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ, ସାନ୍ତନୁ ଠାକୁର, ଗୁଜୁରାଟ ସାଂସଦ ଡ. ମୁଞ୍ଜପାରା ମହେନ୍ଦ୍ର ଭାଇ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଜନ୍ ବାର୍ଲା, ତାମିଲନାଡୁର ଡ. ଏଲ୍‌ ମୁର୍ଗନ, ନୀତିଶ ପାରମାଣିକ,    ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥ ପାଠ କରାଇଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner