ଦେଶର ମୋଟ କରୋନା ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅର୍ଦ୍ଧାଧିକ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ: ସୋମବାର ୧୪୮୧ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

1 min read

ଭୋପାଳ: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମିବାରେ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଗତ ୨୭ ଦିନ ପରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  । ସୋମବାର ୨୦୨୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୧୬ ଜୁନରେ ୨ହଜାର ୩୩୯ ଜଣଙ୍କ ଦିନକରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନାର ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ସୋମବାର ମୋଟ ୧୪୮୧ ଜଣଙ୍କ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ତେବେ ୧୪୭୮ଟି ପୁରୁଣା ମାମଲା ଆଡଜଷ୍ଟ କରିବା ଯୋଗୁଁ ଏହି ସଂଖ୍ୟାରେ  ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି ।

ଏଯାବତ୍ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମୋଟ କରୋନାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଲାଣି । ରବିବାର ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୯୦୨୭ ରହିଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ୧୪୭୮ ପୁରୁଣା ମୃତକଙ୍କ ନାମ ଯୋଡ଼ାଯିବା ପରେ ସୋମବାର ଦୈନିକ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୪୮୧ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୨୬ଜୁନ୍ ଠାରୁ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରବାହରେ କୋଭିଡ ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ‘ସାର୍ଥକ’ ପୋର୍ଟାଲର ୩ଏ ଫର୍ମରେ ଦାଖଲ କରିବାକୁ  । ଏଥିସହିତ ଫର୍ମ ୮ରେ ଲାଇନ୍ ଲିଷ୍ଟ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ପରେ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ପକ୍ଷରୁ ୧୪୭୮ ଏଭଳି ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପଠାଯାଇଥିଲା । ଏହାନୁଯାୟୀ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲର ୭୬୨ ଓ ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୫୦୮ ଏବଂ ହୋମ୍ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ରେ ରହି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ୨୦୮ମୃତକଙ୍କ ନାମ ଯୋଡ଼ାଯାଇଥିଲା ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ପଳାତକ ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କ ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କଲେ ଡୋମିନିକା କୋର୍ଟ

 

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner