ଲଞ୍ଚ ହେଲା ‘ମେଡ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆପ୍ ଏଲିମେଣ୍ଟସ୍, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି କଲେ ଲଞ୍ଚ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଅଫିସିଆଲ୍ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆପ୍ ଏଲିମେଣ୍ଟସ୍‌କୁ ରବିବାର ଦିନ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି । ଦେଶର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ ନୂତନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଆପକୁ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆଇଟି ପ୍ରଫେସନାଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିକଶିତ କରାଯାଇଛି । ଆଇଟି ପ୍ରଫେସନାଲ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରବି ଶଙ୍କରଙ୍କ ଆର୍ଟ ଅଫ୍ ଲିଭିଂ ସଂଗଠନର ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅଛନ୍ତି ।

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ ଏହି ଆପ୍ ଉନ୍ମୋଚନ କରିବା ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତ ହେଉଛି ଏକ ଆଇଟି ପାୱାରହାଉସ୍ ଏବଂ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମର ଦୁନିଆର କିଛି ଜଣାଶୁଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି । ଏତେ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ବୃତ୍ତିଗତଙ୍କ ସହ, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆମେ ଏହିପରି ଅଧିକ ଉଦ୍ଭାବନ କରିବା ଉଚିତ୍। ‘

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଦୁନିଆରେ ଏହି ଆପ୍ ଫେସବୁକ୍, ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ। ଏହି ଆପ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮ ଟି ଭାଷାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଏବଂ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଡାଉନଲୋଡ୍ ହୋଇଛି । ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂଯୋଗ ହୋଇପାରିବେ ଏବଂ ଚାଟ୍ କରିପାରିବେ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ଅସୀମିତ ଭଏସ୍ ଏବଂ ଭିଡିଓ କଲ୍ ଉପଭୋଗ କରିବେ । ଆପ୍ ବିକାଶକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋପନୀୟତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହାର ସମସ୍ତ ସର୍ଭର ଭାରତରେ ରହିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏହା ଅଧୀନରେ ଦେଶରେ ଆପ୍ ବିକାଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଏବଂ ଉଦ୍ଭାବକ ମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *