କୁହୁଳୁଛି LJP ନିଆଁ, ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ହଟିଲେ ଚିରାଗ

1 min read

ପାଟନା: ଘଡ଼ିକେ ଛୁଟୁଛି ଘୋଡ଼ା  । ଏଲଜେପିର ବିଦ୍ରୋହ ଏବେ ବ୍ୟାପକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି  । ଦାଦା ପୁତୁରା କନ୍ଦଳ ଭିତରେ, ବଳି ପଡିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ପୁତୁରା ଚିରାଗ  । ଦାଦା ପଶୁପତି ପାରସଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ୫ ଜଣ ସାସଂସ ରହିଛନ୍ତି  । ସେପଟେ ଏଲଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିବା ଚିରାଗ ପାଶୱାନଙ୍କୁ ପଦବୀରୁ ହଟାଇଦେଇଛନ୍ତି ଦାଦା  । ଅନ୍ୟପଟେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୁରଜ ଭାନ ସିଂଙ୍କୁ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି  । ସେପଟେ ସାମ୍ବିଧାନିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ପାର୍ଟିର ପଦବୀରୁ ଚିରାଗଙ୍କୁ ହଟାଯିବା ପରେ ଚିରାଗ ଏକ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବୈଠକ ଡ଼କାଇଛନ୍ତି  । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଚିରାଗ ପାଶୱାନ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଡକାଇଛନ୍ତି  ।

ବିହାର ରାଜନୀତିରେ ଘମାସନ ପରେ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆଉ ଏକ ଚିତ୍ର  । ଦାଦା-ପୁତୁରା କ୍ଷମତା ଲଢେଇ ଭିତରେ ପଦାରେ ପଡିଛି ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ  । ଫଳରେ ଦାଦ କିଛି ସାଂସଦଙ୍କୁ ନେଇ ଦଳ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଅଡି ବସିଥିବାବେଳେ ପୁତୁରା ବୁଝାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସରତଥିଲେ  । କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ପକ୍ରିୟାରେ ଫେଲ ମାରିଥିଲେ ପୁତୁରା ଚିରାଗ ପାଶୱାନ  । ବିହାର ପାଣିପାଗକୁ ଭଲ ଭାବେ ପରଖି ଛତା ଧରୁଥିବା ନେତା ଥିଲେ ସ୍ୱର୍ଗତ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାମ ବିଳାଶ ପାଶୱାନ  । ତାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ଦଳରେ ଜୋର ଧରିଛି ଜକଳହ  । ଆଉ ଯେଉଁ ନିଆଁ ଏବେ ବିହାରରୁ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ବ୍ୟାପିଛି  । ଲୋଜପା ର ପାଞ୍ଚ ଜଣ ସାଂସଦଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନେଇ ବିଜେପିରେ ମିଶିବାକୁ  ଥିବାବେଳେ ସେପଟେ ଚିରାଗଙ୍କୁ ବିରୋଧି ଦଳ ଅଫର ଦେବା ପାଇଁ ପକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି  ।

ଲୋଜପା ନେତା ତିରାଗ ପାଶୱନକୁ ସାଥିରେ ମିଶାଇବା ପାଇଁ ଥୋପ ପକାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଜେଡ଼ିୟୁ  । ଆରଜେଡ଼ି ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଉଥିବା ଲୋଜପା ଜେଡିୟୁ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳିଥିଲା  । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟିରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଦାଦା ପୁତୁରାଙ୍କ ମୋଡ ବଦଳିଯାଇଛି  । ଚିରାଗଙ୍କୁ ନେବା ପାଇଁ ଆରଜେଡ଼ି ନେତା ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି  । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ କିଛି ଆରଜେଡ଼ି ନେତା ତିରାଗଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସଦ ଦଳରେ ମିଶିବା ନେଇ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି  । ଅର୍ଥାତ ଚିରାଗ ଏବଂ ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କ ଦଳ ମିଳିତ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି    । ସେପଟେ ଏନେଇ ଚିରାଗ ପାଶୱାନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନଥିବାବେଳେ ଆରଜେଡ଼ି ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଆନନ୍ଦ ଦେଖାଦେଇଛି  ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner