ଘର ଘର ବୁଲି କାନ୍ଥରେ ପୋଷ୍ଟର ମାରି ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି ସରପଞ୍ଚ: ହାତ ଯୋଡ଼ି ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ

1 min read

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରୁଛି, ମାସ୍କ ପିନ୍ଧ ।  ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁନଥିବା ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ କିଛି ଏଭଳି କହି ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ଜଣେ ମହିଳା ସରପଞ୍ଚ ।  ବର୍ତ୍ତମାନ କାରୋନା ସହର ଛାଡି ଗାଁକୁ ମୁଁହାଉଛି। ଗାଁରେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଯଦି କିଏ କହିଲା କେତେବେଳେ କେମିତି ନିଜ ଗାମୁଛାରେ ମୁଁହ ଘୋଡେ଼ଇ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ନିଜ ପଞ୍ଚାୟତକୁ କାରୋନା ମୁକ୍ତ କରିବାପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକ ସିମୋର ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ସରୋଜିନୀ ଖୁଣ୍ଟିଆ। କାରୋନା ସଚେତନତା ପୋଷ୍ଟେର ଧରି ଘର ଘର ବୁଲି କାନ୍ଥରେ ମାରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଠି ଗାଁର ବୟସ୍କ ମୁରବି ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରି ମାସ୍କ ପିନ୍ଧାଇ ସଚେତନ କରାଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏଭଳି ଉପାୟରେ ସେମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ସବୁବେଳେ ମାସ୍କ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛି। ଆଶା କରୁଛି ଆମ ଗାଁ, ଆମ ପଞ୍ଚାୟତ ହେବ କାରୋନା ମୁକ୍ତ। ସିମୋର ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରମୋଦିନି ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କ ଏଭଳି ପ୍ରୟାସ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

 

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାର ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର ଆହ୍ୱାନକୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଭିଷେକ ସିଂହଭିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner