ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ରାଲି ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା, ଆଲର୍ଟରେ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି

1 min read
Khalistani Terrorist Organization Planning To Attack PM Narendra Modi In His Election Rallies In Bihar

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ରାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର । ନିଷିଦ୍ଧ ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ସହ ଜୁଡ଼ିତ ସଂସ୍ଥା ‘ଜଷ୍ଟିସ୍ ଫର୍ ଶିଖ୍’ର ମୁଖ୍ୟ ଗୁରପତୱନ୍ତ ସିଂହ ପନ୍ନୁ ପିଏମଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ସଭା ସହ ଅନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଛି । ଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାକୁ ନେଇ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ଆଲର୍ଟରେ ରହିଛନ୍ତି । ବିହାରରେ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କ ହେବାକୁ ସମସ୍ତ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ପୂର୍ବ ତୁଳନାରେ ଆହୁରି ମଜଭୁତ୍ ସହ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି ।

Khalistani Terrorist Organization Planning To Attack PM Narendra Modi In His Election Rallies In Bihar

ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ଲଗାତାର ବିହାର ୟୁନିଟର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି । ଏବଂ ଜରୁରୀ ସୂଚନା ଆଦାନପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ବିହାରର ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଗୁଇନ୍ଦା ଅଧିକାରୀ ମିଳୁଥିବା ସୂଚନା ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି ।

ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ‘ଜଷ୍ଟିସ୍ ଫର୍ ଶିଖ୍’ ନାଁରେ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୁରପତୱନ୍ତ ସିଂହ ପନ୍ନୁ ବହୁଦିନ ହେଲା ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶର ଯୁବକଙ୍କୁ ଉସୁକାଉଛି । ସେ ଦେଶ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ, ମେଲ, ମେସେଜ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଷାକ୍ତ ଭାବନାକୁ ପ୍ରେରିତ କରୁଛି । ପନ୍ନୁ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରରୋଚନାରେ ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କ ସହରରେ ରହି ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି (ISI) ଇସାରାରେ ଭାରତରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବୃଦ୍ଧି ଓ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିପଥଗାମୀ କରିବା ଲାଗି ନିୟମିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରୁଛି । ଏହି ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ସଭା ଓ ସମ୍ବୋଧନ ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ ଓ ଆଇନ୍ ଆଗରେ ଅଶୋଭନୀୟ ଆଚରଣ କରିବା ଲାଗି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଓ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ।

Khalistani Terrorist Organization Planning To Attack PM Narendra Modi In His Election Rallies In Bihar

ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସି ଜାଣନ୍ତି, ପନ୍ନୁର ଏଭଳି ଘୋଷଣାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । ତେବେ, ଜାରି ହୋଇଥିବା ବିଶେଷ ଆଲର୍ଟ ପ୍ରକାରେ କୌଣସି ଅଘଟଣକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଲାଗି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅପରେସନ୍ କରୁଛନ୍ତି । ନିଷିଦ୍ଧ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଶିଖ୍ ଫର୍ ଜଷ୍ଟିସ୍ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଓ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି ।

ଗୁଇନ୍ଦା ଅନୁସାରେ, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଓ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ତରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ତାର ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସ୍ଆଇଏସ୍ ଭଲ ସତ୍କାର ସହ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଫଣ୍ଡିଂ ଆଶାରେ ଗୁରପତୱନ୍ତ ସିଂହ ପନ୍ନୁର ଏଭଳି କରୁଛି ।

Khalistani Terrorist Organization Planning To Attack PM Narendra Modi In His Election Rallies In Bihar

୨୦୧୩ ପାଟଣା ରାଲିରେ ଫୁଟିଥିଲା ବୋମା

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୩ ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥିଲେ । ମୋଦି ସେତେବେଳେ ଗୁଜରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଏନଡିଏର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ପାଟଣାର ଐତିହାସିକ ଗାନ୍ଧି ମୈଦାନରେ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରୁଥିଲେ । ରାଲି ବେଳେ ଆତଙ୍କୀ ଭିଡ଼ରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବୋମା ପକାଇଥିଲେ । ତେବେ, ବୋମାର ତୀବ୍ରତା କମ୍ ଓ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଏବଂ ବିହାର ପୋଲିସର ସତର୍କତା ଯୋଗୁଁ ମୋଦି ସୁରକ୍ଷିତ ଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣ ନିଷିଦ୍ଧ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ସିମି କରିଥିଲା ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.