ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ୨ ୱିକେଟରେ ହରାଇଲା ବେଙ୍ଗଳୁରୁ

1 min read
IPL Royal Challengers Bangalore won by 2 wicket Against MI

ଚେନ୍ନାଇ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗଳୁରୁ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ୨ ୱିକେଟରେ ହରାଇଛି ଆରସିବି । ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଆରସିବି, ମୁମ୍ବାଇକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଗି ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୫୯ ରନ୍ କରିଥିଲା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ । ବିରାଟ କୋହଲି ୬୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରି ପ୍ରଥମ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜ ନାଁରେ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

IPL Royal Challengers Bangalore won by 2 wicket Against MI

୧୬୦ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପିଛା କରି ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଆରସିବିକୁ ୫ ଓଭରରେ ପ୍ରଥମ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା । ୧୦ ରନ୍ କରି ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ୬ ଓଭରରେ ରଜତ ପାଟିଦାର ୮ ରନ୍ କରି ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ୪୬ ରନ୍ କରି ବେଙ୍ଗଳୁରୁ ୨ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ଆରସିବି ପକ୍ଷରୁ ଡେ ଭିଲର୍ସ ସର୍ବାଧିକ ୪୮ ରନ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ମ୍ୟାକ୍ସ ୱେଲ୍ ୩୯, ବିରାଟ କୋହଲି ୩୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

IPL Royal Challengers Bangalore won by 2 wicket Against MI

ଶେଷ ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ବେଶ୍ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ଦଳକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୨ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ଡେ ଭିଲର୍ସ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ବିଜୟ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ୍ ଚହର ମଧ୍ୟ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଶେଷ ବଲରେ ମାର୍କୋ ଜନସେନ ୧ ରନ୍ କରି ଦଳକୁ ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ ଭେଟି ଦେଇଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇ ଓ ବେଙ୍ଗଳୁରୁ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲରେ ମୋଟ ୨୭ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି । ସେଥିରୁ ୧୭ଟିରେ ମୁମ୍ବାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୦ଟି ଜିତିଛି ବେଙ୍ଗଳୁରୁ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner