ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେଲେ ବାଂଲାଦେଶ ସହ ଖରାପ ହେବ ସମ୍ପର୍କ !

1 min read
Bangladesh India Ram Mandir

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତର ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଏକ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଏହାକୁ ନେି ବିବାଦ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ହେଲେ ଏହାରି ଭିତରେ ବାଂଲାଦେଶ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏ.କେ ଅବଦୁଲ ମୋମେନ ଏକ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ରବିବାର ଦିନ ସେ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପରୁ ନିବୃତ୍ତ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ । ପଡୋଶୀ ଦେଶ ସହ ଐତିହାସିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ଯେଭଳି ଧକ୍କା ନଲାଗେ ସେଥିପ୍ରତି ଭାରତ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍‌ ବୋଲି ମୋମେନ୍‌ କହିଛନ୍ତି ।

AK Momen

ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଥିବା ଶ୍ରୀରାମ ମନ୍ଦିରର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବାଂଲାଦେଶର ରାଜନୈତିକ ବିଶ୍ଳେଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ୍‌ ହସିନାଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣାରୁ ରାଜନୈତିକ ମାଇଲେଜ୍‌ ନେବାକୁ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିବ ।

ବାଂଲାଦେଶ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୋମେନ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉଭୟ ଦେଶ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ ହେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ । ଭାରତ ଏଭଳି କୌଣସି ବିକାଶର ପନ୍ଥା ନଆଣାଉ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ବାଂଲାଦେଶ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି

ଭାରତ ଏହି କାମକୁ ଅନୁମତି ନଦେଉ: ଏକେ ଅବଦୁଲ ମୋମେନ

ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମୋମେନଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାବୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଆମେ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ, ଭାରତ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବନ୍ଦ କରୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଗଭୀର ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner