ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ବିଜୟୀ, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଉଠି ପାରିଲାନି ଇଂଲଣ୍ଡ

1 min read

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଇଣ୍ଡିଆ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଦମଦାର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି ଭାରତ । ୨୫ ରନରେ ଇନିଂସ ପରାଜୟ ହୋଇଛି ଭ୍ରମଣକାରୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ । ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ଅକ୍ଷର ପଟେଲ୍ ଓ ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କୁ ୫ଟି ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ୍ ମିଳିଛି । ଯାହା ଘରୋଇ ଧଲ ଭାରତକୁ ବିଜୟ ଲକ୍ଷରେ ପହଁଚାଇବାକୁ ବଡ଼ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି । ଆଜିଦର ବିଜୟ ସହ ଭାରତ ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍କୁ ସିଲ୍ କରିଛି ।

ସେପଟେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମର ଲାଓରେନ୍ସ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ରନ୍ କରିଥିବାବେଳେ ଅଧିନାୟକ ଜୋ ରୁଟ୍ ୩୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଜ୍ୟାକ୍ କ୍ରଲି ୫ ରନ୍ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ସ୍ବଳ୍ପ ରନରେ ପାଭିଲିଅନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଡୋମିନିକ୍ ସିବଲେ ମାତ୍ର ୩ ରନ୍ କରି ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଭାବେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ ।

ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଇଂନିସରେ ୩୬୫ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ସାମର୍ଥ୍ଯ ହୋଇଥିଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଏହାର ପିଛା ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୧୩୫ ରନ୍ କରି ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଟକୁ ୩-୧ରେ ହାସଲ କରିବା ସହ ମ୍ୟାଚ କବ୍ଜା କରିବାରେ ସାମର୍ଥ୍ୟ ହୋଇଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner