ସରିଲା ରମଜାନ୍, ଲିକ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ଭିଡିଓ

1 min read

ଲାହୋର୍: ଲିକ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଭିଡିଓ । ଗୋଟିଏ କି ଦୁଇଟି ନୁହେଁ ଏକାଥର ଲିକ୍ ହେବ ୭ଟି ଭିଡିଓ । ସେଥିମଧରୁ ୩ଟି ଭିଡିଓ ଆପତ୍ତିଜନକ ଥିବା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଇମ୍ରାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ପାକିସ୍ତାନ ତେହେରିକ-ଇ-ଇନସାଫ (ପିଟିଆଇ) ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୱିଙ୍ଗ ଭିଡିଓ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ଷତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଇମ୍ରାନ ନିଜେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଇଦ୍ ପରେ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ସଂହାର କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇପାରେ।

ଅନେକ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଇମ୍ରାନଙ୍କ କିଛି ଆପତ୍ତିଜନକ ଭିଡିଓ ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ଲିକ୍ ହୋଇପାରେ। ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ଜାଫର ଅବ୍ବାସ ନକଭି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭିଡିଓ ଗୁଡିକ ରିଲିଜ୍ ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ନିଜେ ଏହା ଜାଣିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଟିମ୍ ‘ପ୍ରି ଡ୍ୟାମେଜ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ’ କରିବା ପାଇଁ ସଜାଗ ଅଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ମୋଟ ୭ ରୁ ୮ ଟି ଭିଡିଓ ରହିଛି । ସେ୍ଥିରେ ଦୁଇଟି ଅଡିଓ ଟେପ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ପତନ ପରେ ତୁରନ୍ତ ଏଗୁଡିକ ଜାରି କରାଯାଇଥାନ୍ତା, କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ରମଜାନ ମାସ ଚାଲିଥିଲା। ଏବେ ରମଜାନ ମାସ ସରିବାରୁ ଯେ, କୌଣସି ସମୟରେ ଏହା ଲିକ୍ ହୋଇପାରେ ।

କିଛି ଭିଡିଓ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସଭବନରେ ସୁଟ୍ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓର ସମୟ ସୀମା ହେଉଛି ୨ ମିନିଟ୍ ୧୮ ସେକେଣ୍ଡ ଏଠାରେ ଏକ ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଇମ୍ରାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟି PTI ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକୁ ନକଲି ବୋଲି କହିପାରିବେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ରିଲିଜ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଫୋରେନସିକ୍ ଅଡିଟ୍ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ଭିଡିଓ ଗୁଡିକ ପାକିସ୍ତାନରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଭିଡିଓରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ବିଷୟ ଥିବାରୁ ଏହାକୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସମ୍ଭବ କି ନୁହେଁ ତାହା ପରେ ଜଣାପଡ଼ିବ ।

ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଇସଲାମାବାଦଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ବାନିଗାଲାରେ ରୁହନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ, ଇମ୍ରାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ତାଙ୍କ ଘର ବାନିଗାଲା ଠାରୁ ଅଫିସକୁ ଯାଉଥିଲେ। ବାନିଗାଲାରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କର ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସଭବନ ଅଛି ଏବଂ ଏହା ପାହାଡ଼ିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ । ଏହା ଏକର ଏକର ଜମିରେ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସେଠାରେ  ଗଲ୍ଫ  ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୁଇମିଂ ପୁଲ ଏବଂ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ରହିଛି  ।

ଏକ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଟି ତାଙ୍କ ବାନିଗାଲା ଘରେ ତିଆରି ହୋଇଛି ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]