ହକି ଲିଜେଣ୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କିଙ୍କ ପୁଅ କ୍ରିକେଟ୍ ଫ୍ୟାନ୍

1 min read

ନନ୍ଦିଘୋଷ ବ୍ୟୁରୋ: ହକି ଲିଜେଣ୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କିଙ୍କ ପୁଅ କ୍ରିକେଟ୍ ଫ୍ୟାନ୍। ବାପା ହକି ଷ୍ଟିକ୍ ଧରୁଥିବା ବେଳେ ପୁଅ ଜୟସ ଧରୁଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟ୍ ବ୍ୟାଟ୍ । ବାପା ଦିଲ୍ଲିପ ତିର୍କିଙ୍କ ଫ୍ୟନ୍ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଥିବା ବେଳେ ପୁଅ ଜୟସ କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର,ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଫ୍ୟାନ । ସେପଟେ ମହାନ ହକି ଖେଳାଳି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ, ପୁଅର ପାସନ ଓ ଖୁସି ଏବେ ଦିନର ଦୁଇ ବେଳା କ୍ରିକେଟ ପଡିଆକୁ ଟାଣି ନେଉଛି । ହକି ଲିଜେଣ୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କିଙ୍କ ପୁଅ ଏବେ କ୍ରିକେଟ୍ ଫ୍ୟାନ୍। ବାପା ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କି ଆକର୍ଷଣୀୟ ହକି ଖେଳି ସାରା ବିଶ୍ୱର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହକି ଖେଳାଳି ଭାବ ପରଚୟ ସୃଷ୍ଟିକରିଥିବା ବେଳେ ପୁଅ କିନ୍ତୁ ଧରିଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟ୍ ବ୍ୟାଟ୍ ।

ସେପଟେ ବାପା ଦିଲ୍ଲିପ ତିର୍କିଙ୍କ ଫ୍ୟନ୍ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଥିବା ବେଳେ ପଅ କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପ୍ୟାନ୍। ସଚିନଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ଧୋନୀ ଓ ବିରଟ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବେଶ୍ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିବ କହିଛନ୍ତି କୁନି କ୍ରିକେଟର ତଥା ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କିଙ୍କ ପୁଅ ଜୟସ ତିର୍କି। ହକି ଅପେକ୍ଷା କ୍ରିକେଟ୍ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିବ କହିଛନ୍ତି ଜୟସ। ସେ ଜଣେ ଲେଫ୍ଟି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ।ପ୍ରଗତି ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଓ ଇଣ୍ଡୋର କ୍ରିକଟ୍ ହଲ ଗାଡକଣରେ ଏବେ ଜୟସ ନିୟମିତ ଅଭ୍ୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । କ୍ରିକେଟର ଏବିସିଡି ସିଖୁଥିବା ପିଅ ଜୟସଙ୍କର ଇଛା ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବା।

ପୁଅର ପାସନ୍ ପାଇଁ ହକି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀଙ୍କୁ ଏବେ ହକି ପଡ଼ିଆ ନୁହେଁ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ପୁଅକୁ ଧରି କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଉଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀପ। ପୁଅର ପାସନ ଓ ଖୁସି, ବାପ ଦିଲ୍ଲିପଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆକୁ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛି। ପୁଅ ଜୟସର ସ୍ୱପ୍ନ ଦିନେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ। ପୁଅର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ବାପା ଦିଲ୍ଲିପ ତିର୍କ୍କି ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୟସ ୧୧୦ ଓ ୧୨୦ ସ୍ପିଡର ବୋଲିଂ ମେସିନରୁ ଆସୁଥିବା ବଲକୁ ଖେଳୁଛନ୍ତି। କୋଚ ସୌମେନ ଓ ରଣଜୀ ତାରକା ବିବିସିସି ମହାପାତ୍ର ନିକଟରେ ଜୟସ ଏବେ କୋଚିଂ ନେଉଛନ୍ତି। କୋଚଙ୍କ ମତରେ ଜୟସର ଇଛାଶକ୍ତି ବହୁତ ଅଧିକ ଜହା ସିଖାଯାଉଛି ସହଜରେ ସେ ଗ୍ରେହଣ କରିନେଉଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner