କମ୍ପାନୀର ପ୍ରତ୍ୟେକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା କରିଦେଲେ ୫୧ ଲକ୍ଷ, ବସ୍ କହିଲେ- ଲାଭ ହୋଇଛି !

1 min read

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ଆମେରିକାର ଏକ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ପ୍ରୋସେସିଂ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସର୍ବନିମ୍ନ ବେତନ ପ୍ରାୟ ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟ ୫୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କରିଥଲା । ଗ୍ରାଭିଟି ପେମେଣ୍ଟସ୍ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ମତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଇଓ ଡେନ ପ୍ରିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ନୀତି ତାଙ୍କର ସଫଳ ହୋଇଛି ।

ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସର୍ବନିମ୍ନ ଦରମା ୫୧ ଲକ୍ଷ କରିବା ପାଇଁ ସିଇଓ ଡେନ ପ୍ରିସଙ୍କୁ ନିଜ ବାର୍ଷିକ ଦରମା ୭ କୋଟି ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରିସଙ୍କୁ ହିରୋ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ତେବେ କମ୍ପାନୀ ଦେବାଳିଆ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କିଛି ଲୋକ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡେନ୍ ପ୍ରିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରାଭିଟି ପେମେଣ୍ଟସ୍ ବହୁତ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛି ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଛାଡି ଯାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧା ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିସହିତ, କମ୍ପାନୀର ମୋଟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଦୁଇ ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ତେବେ ସିଇଓ ନିଜର ବେତନକୁ ବାର୍ଷିକ ୫୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଡେନ ପ୍ରିସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତି ଅଧିକ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଗଲେ। ଯଦିଓ ୨୦୨୦ ରେ କରୋନା ସମୟରେ କମ୍ପାନୀର ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କିଛି ମାସ ଅସୁବିଧା ପରେ କମ୍ପାନୀ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, କିଛି କର୍ମଚାରୀ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ କିଛି ମାସ ପାଇଁ ଦରମା ହ୍ରାସ କରିଥିଲେ ।

ଏଥି ସହିତ, ବେତନ ବୃଦ୍ଧି ପରେ, ଗ୍ରାଭିଟି ପେମେଣ୍ଟର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏକତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ସିଇଓଙ୍କୁ ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ । ସିଇଓ ତାଙ୍କ ପୁରୁଣା ଦରମାରେ ମଧ୍ୟ ଏକ କାର କିଣି ପାରିଥାନ୍ତେ ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ, ଡେନ୍ ପ୍ରିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ସତ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଖୁସି ଅଟେ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *