ବ୍ରିଫକେସ ସ୍କ୍ରୁରେ ସୁନା ଚାଲାଣ, ଦୁବାଇରୁ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଏୟାପୋର୍ଟରେ ଧାରାପଡ଼ିଲେ

1 min read

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲା ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା । ବହୁ ଚାଲାକିରେ ସହକାରେ ସୁନା ଆଣିଥିବା ବେଳେ ଯୋଜନା ହେଲା ପଣ୍ଡ । ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଚୌଧରୀ ଚରଣ ସିଂ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଲକ୍ଷର ସୁନା ଚୋରା ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଛି । ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀ ଚତୁରତାର ସହିତ ସୁନାକୁ ଆଣିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ହାତରେ ।  

ସେ ବ୍ରିଫକେସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସୁନା ଆଣିଥିଲା, ସୁନା ଗୁଡ଼ିକୁ ସେ ବ୍ରିଫକେସର ସ୍କ୍ରୁ କରି ଲଗାଇଥିଲା । ଯେମିତି ସ୍କ୍ରୁଗୁଡିକ ସାଧାରଣତ ବ୍ରିଫକେସ୍ରେ ଫିଟ୍ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କ ସବୁ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ଏହି ବ୍ରିଫକେସକୁ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ସୀମା କର ବିଭାଗର ସମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଦୁବାଇରୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ FZ 8325 ରୁ ଅବତରଣ କରିଥିବା ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ମୋଟ ୧୮୦,୫୦ ଗ୍ରାମ ସୁନା ଜବତ କରାଯାଇଛି। ବିମାନବନ୍ଦରରେ ମୁତୟନ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ତତ୍ପରତା ହେତୁ ଏହି ସୁନା ଧରାଯାଇଥିଲା।

ସୀମା କର ବିଭାଗର ଡେପୁଟି କମିଶନର ନିହାରିକା ଲାଖା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାତ୍ରୀ ଦୁଇଟି କଳା ଟ୍ରଲି ବ୍ୟାଗରେ ସୁନାକୁ ସ୍କ୍ରୁ ଭଳି ଲଗାଇ ବ୍ୟାଗ ତଳେ ଫିଟ୍ କରିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ୪୬ଟି ସ୍କ୍ରୁଗୁଡ଼ିକ ବ୍ୟାଗ ତଳେ ଲାଗିଥିଲା । ବିମାନବନ୍ଦରରେ ମୁତୟନ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ତୀକ୍ଷଣ ଯାଞ୍ଚ ହେତୁ ଏହି ସୁନାକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ସୁନାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୯ ଲକ୍ଷ ୫୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ।

About Post Author

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.