ଖସିଲା ସୁନା ଦର ବଢିଲା ରୂପା ଦର: ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ କେତେ ଶସ୍ତା ହେଲା ସୁନା

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୁଣି ଥରେ ସୁନା ଓ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଗତ ସପ୍ତାହେ ଧରି ସୁନା ଓ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ହ୍ରାସ ପାଉଛି । ଇଣ୍ଡିଆ ବୁଲିୟନ୍ ଆଣ୍ଡ ଜୁଏଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍ (India Bullion And Jewellers Association)  ଅନୁଯାୟୀ, ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ୧୫୪ ଟଙ୍କା ହ୍ରସ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଏବଂ ରୂପା ମୂଲ୍ୟରେ ୧୨୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ସୁନା ରୂପା ଦରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରେ, ଦିଲ୍ଲୀ ବଜାରରେ ୧୦ ଗ୍ରାମ ପିଛା ୯୯୯ ଶୁଦ୍ଧତାର ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ୪୭୦୬୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଯଦିଓ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୁନାର ଦର ୧୦ ଗ୍ରାମ ପିଛା ୪୭୨୧୪ ଟଙ୍କା ଥିଲା ।  ଏଥି ସହିତ, ୯୯୯ ଶୁଦ୍ଧତାର ୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ କିଲୋଗ୍ରାମ ପାଇଁ ୬୭୮୬୬ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ଜୁନ୍ ୨୩, ବୁଧବାର ସକାଳ ତୁଳନାରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କେତେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି, ସୁନା ଦର ସକାଳ ତୁଳନାରେ ଶସ୍ତା ହୋଇଛି, ଯଦିଓ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଅପରାହ୍ନ ୫.୩୦ ରେ ହୋଇଥିବା ଅପଡେଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ଗ୍ରାମ ପିଛା ୧୧ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୭୨୧୪ଟଙ୍କାକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବାବେଳେ ରୂପା ସକାଳ ତୁଳନାରେ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରୂପା ହାର ୬୭ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ କିଲୋଗ୍ରାମ ପିଚ୍ଛା ୬୭୯୯୧ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner