ଭ୍ୟାକସିନ ନେବା ସମୟରେ ଏମିତି ନଖରା କଲେ ଯୁବତୀ, ଡାକ୍ତର କହିଲେ ‘ଚାଲିଯାଅ ଏଠୁ’…

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଜାରି ରହିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହାରି ଭିତରେ ମେ’ ୧ରୁ ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକଙ୍କୁ ଭ୍ୟାକସିନ ଦେବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏସବୁ ଭିତରେ ଇଞ୍ଜକେ୍ସନ ନବୋ ପାଇଁ ଡରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜଣେ ଯୁବତୀ ଭ୍ୟାକସିନ ନେବା ପାଇଁ ଏମିତି ନାଟକ କରିଥିଲେ ଯେ, ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ। ଯୁବତୀ ଜଣକ ବାରମ୍ବାର ମମି ମମି ବୋଲି ଚିତ୍କାର କରିବା ସହ ସଠୋରୁ ପଳାଇ ଯିବା ପାଇଁ ଚଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ଯାହାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବଶେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ, ଯୁବତୀ ଜଣଙ୍କ ଚେୟାର ଉପରେ ବସିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ହାତରେ ଇଞ୍ଜକେ୍ସନ ଧରି  ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ଇଞ୍ଜକେ୍ସନ ଦଖେି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀ ଡରି ଯାଇ ଗୋଟିଏ ମିନିଟ ଗୋଟିଏ ମିନିଟ ରୁହନ୍ତୁ ବୋଲି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ର୍ନସ ଆସି ତାଙ୍କୁ ଧରିପକାଇଲେ । ଏହାପରେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ମମି ମମି ବୋଲି ଚିତ୍କାର କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ ଚାଲି ଯିବାକୁ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଭ୍ୟାକସିନ ଲଗାଇବା ଲାଗି କହିଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ବି ତାଙ୍କୁ ପାଟି ଚୁପ କରି ବସିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଡାକ୍ତର ଯମେିତି ତାଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜକେ୍ସନ ଲଗାଇଥିଲେ, ଯୁବତୀ ଜଣକ କହିଥିଲେ, ‘ମମି ତ ଡାକିପାରିବି’ ନା । ଏହାଶୁଣି ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ, ‘କିଛି କୁହ ନାହିଁ, ଆରାମରେ ବସ’। ଭ୍ୟାକସିନ ଲଗାଇ ସାରିବା ପରେ ରାଗି ଯାଇ ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ, ଏଠାରୁ ଚାଲି ଯାଅ ।

ଟ୍ୱିଟରରେ ଲଜିକାଲ ଥିଙ୍କର ନାମରେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏହି ଭିଜିଓକୁ ମେ ୩ ତାରିଖ ଦିନ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ଏଯାବତ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ୟୁଜର୍ସ ଦେଖି ସାରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ୭ ଜହାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ସ ଏବଂ ୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରି ଟ୍ୱିଟ କରାଯାଇଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner