ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ୍ ଭଲ ଅଛି କି ନାହିଁ ଜାଣିବାକୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଟେଷ୍ଟ୍ କରିଥିଲୁ, କେଉଁ ଦେଶର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଏମିତି କହିଲେ ?

1 min read
Fired little tear gas on government employees to test it, says Pakistan Minister

ଇସଲାମାବାଦ: ନିଜ ଓଲଟା ସିଧା ବୟାନ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ରଶିଦ ଅହମ୍ମଦ ପୁଣିଥରେ ଏମିତି ଗୋଟିଏ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସରକାରକୁ ଅପଦସ୍ତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ପୋଲିସ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା । ସରକାରଙ୍କୁ ଏନେଇ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଘେରିବା ପରେ ଆସିଥିଲା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୟାନ । ଯେଉଁଥିରେ ରଶିଦ କହିଥିଲେ ଯେ, ପୋଲିସ ପାଖରେ ଥିବା ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ୍ ଅନେକ ଦିନରୁ ଗୋଦାମରେ ଥିଲା । ଏହା ଠିକ୍ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହାର ଟେଷ୍ଟିଂ ଜରୁରୀ ଥିଲା । ଟେଷ୍ଟିଂ ପାଇଁ ଅଳ୍ପମାତ୍ରାରେ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ୍ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ଉପରୁ ଛଡ଼ା ଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

Fired little tear gas on government employees to test it, says Pakistan Minister

 

ରାୱଲପିଣ୍ଡିରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ରଶିଦ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ପୋଲିସର ଟିୟର ଗ୍ୟାସ ପ୍ରୟୋଗ ଠିକ୍ ଥିଲା ବୋଲି କହିବାକୁ ଯାଇ ଯୁକ୍ତି କରିଥିଲେ ଯେ, ଅସଲ ସମସ୍ୟା ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଟିୟର ଗ୍ୟାସ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ନୁହେଁ । ଅସଲ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ବେତନ ବୃଦ୍ଧି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦରମା ବଢାଇବା ଦ୍ୱାରା ସରକାରୀ ରାଜକୋଷ ଉପରେ ବୋଝ ବଢିବ ।

Fired little tear gas on government employees to test it, says Pakistan Minister

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ ଇସଲାମାବାଦରେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ପୋଲିସ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା । ରଶିଦଙ୍କ ଏଭଳି ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ବ୍ୟାପକ ବିରୋଧ ହେଉଛି । ଏକ ବେସରକାରୀ ଟିଭି ଅନୁସାରେ ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରାୟ ୨ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ ପାକିସ୍ତାନୀ ସଂସଦ ଭବନ ଆଡ଼କୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଟିୟର ଗ୍ୟାସ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner