ଲାଗୁହେଲା ନୂଆ ଦର: ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ମଦ ପାଇଁ କେତେ ଟଙ୍କା ଦେବେ

1 min read
Find out how much to pay for which liquor

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଦ ଉପରେ ଲାଗୁ କୋଭିଡ ଶୁଳ୍କକୁ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି  ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ମଦ ଉପରେ ଲାଗୁ କୋଭିଡ୍ ଟ୍ୟାକ୍ସକୁ ୫୦%ରୁ ୧୫ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି ।  ତେବେ ଏହି ନୂଆ ଏମ୍‌ଆରପି ଦର ଆଜି ଠାରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ନୂଆ ଦରର ତାଲିକା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର https://osbc.co.in/ ଓ୍ୱେବସାଇଟରେ ଅପଡେଟ୍ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ପଢ଼ନ୍ତୁ ନୂଆ ଦର ଲାଗୁ ହେବ ପରେ ଏଣିକି ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ମଦ ପାଇଁ କେତେ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ସଟଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ସଟ୍ ସଟର ଭିତରେ ବେଆଇନ ମଦ କାରାବର । ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ପରେ ମଦ ଦୋକାନ ଆଗରେ ଲାଗିଲା ଭିଡ । ସଟର ପକାଇ ମଧ୍ୟ ଖୁଲମଖୁଲା ଚାଲିଛି ବେଆଇନ ମଦ କାରବାର । ମଦ କିଣିଲା ବେଳେ  ସମସ୍ତେ ଭୁଲିଗଲେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା । ଯିଏ ଯେଉଁଠି ପାରିଲା ଭିଡ ଭିତରେ ଧସେଇ ପଶି କିଣିଲା ମଦ । ଭୁବନେଶ୍ବର ଡମଣା ସମେତ ଅନ୍ୟ ମଦ କାଉଣ୍ଟରରେ ଭିଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ସାପ୍ତାହିକ ସଟଡାଉନ ଥିବାରୁ ଭିଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  । ସେପଟେ ମଦ ଉପରୁ ଆଜିଠାରୁ କୋଭିଡ ଟିକସ କମିଛି । କାଉଣ୍ଟରରେ ଅଧିକ ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ଏମଆରପିରେ ମଦ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ସରକାର ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

ମଦ ଉପରୁ ଛାଡ଼ ହେଲା କୋଭିଡ ଟ୍ୟାକ୍ସ, ବଢ଼ିଲା ଏମ୍ଆରପି: ଏଯାଏଁ ମିଳିଛି ୨୦୦ କୋଟିର ରାଜସ୍ୱ

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *