କୃଷି ବିଲ୍ ଲୋକସଭାରେ ପାସ୍, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- କୃଷକଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି ଲୋକ

1 min read
Farm Sector Bill Passed In Lok Sabha Pm Modi Said It Is Significant Time For Our Farmers

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସଂସଦରେ କୃଷି ସଂଶୋଧନ ବିଲକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ ବାଦଲଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କୃଷକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି- କୃଷକଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିବାକୁ ବହୁତ ଶକ୍ତି ଲାଗିଛି । ମୁଁ କୃଷକ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରୁଛି MSP ଓ ସରକାରୀ କ୍ରୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପୂର୍ବ ଭଳି ରହିବ । ଏହି ବିଲ୍ ପ୍ରକୃତରେ କୃଷକଙ୍କୁ କେତକ ବିକଳ୍ପ ପ୍ରଦାନ କରିବ । ଏହା କୃଷକଙ୍କୁ ଆହୁରି ସଶକ୍ତ କରିବ ।

ଏହି ବିଲ୍ କୃଷକଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ । ଲୋକସଭାରେ ଐତିହାସି କୃଷି ସୁଧାର ବିଲ୍ ପାସ୍ ହେବା ଦେଶର ଚାଷୀ ଓ କୃଷି କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ । ବିଲ୍ ଦ୍ୱାରା କୃଷକ ମିଡିଲ୍ ମ୍ୟାନ୍ ବା ଦଲାଲ ସହ ଅନ୍ୟ ଅବରୋଧରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ । ଏହି କୃଷି ସୁଧାର ଦ୍ୱାରା କୃଷକ ନିଜ ଉତ୍ପାଦିତ ସାମଗ୍ରୀ ବିକିବାରେ ନୂଆ ମୌକା ପାଇବେ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଲାଭ ମିଳିବ । ଏହାଦ୍ୱାରା କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଧୁନିକ ଟେକ୍ନୋଲଜିକୁ ଲାଭ ମିଳିବ ।

ମୋଦି କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷିମ୍ରତ୍ କୌର ବାଦଲ, କୃଷି ବିଲକୁ ବିରୋଧ…

NDAରୁ ଓହରିବ କି ଅକାଳୀ ଦଳ ?

ସଂଶୋଧିତ କୃଷି ବିଲକୁ ନେଇ ବିଜେପିର ସହଯୋଗୀ ଅକାଳୀ ଦଳରୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । କୌର ଲେଖିଛନ୍ତି- କୃଷକ ବିରୋଧୀ ବିଲ୍ ଓ ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ମୁଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛି । ମୋତେ ଗର୍ବ ହେଉଛି କି ମୁଁ କୃଷକଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ଝିଅ ଓ ଭଉଣୀଭାବେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛି । ଏହା ଛଡ଼ା ଏମିତି ଖରବ ବି ଚାଲୁଛି ଅକାଳୀ ଦଳ, ଏନଡିଏରୁ ସମର୍ଥନ ଫେରାଇ ନେଇପାରେ । ଶିରୋମଣୀ ଅକାଳୀ ଦଳ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରରୁ ସମର୍ଥନ ଫେରାଇନେବା ଉପରେ ଦଳର ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ହରସିମରତ କୌର ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *