ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ନାହିଁ ପାର୍କିଂ ପାଇଁ ଜାଗା: ‘ଗୋଟିଏ ଫ୍ଳାଟ୍‌ରେ ଥିବା ପରିବାରଙ୍କୁ ୪-୫ଟି କାରର ମାଲିକାନ ଦିଆନଯାଉ’

1 min read

ମୁମ୍ୱାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପାର୍କିଂ ସ୍ପେସର ଅଭାବ ସହ ଏନେଇ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ନୀତି ନଥିବାରୁ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇଛନ୍ତି ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ । ଗୋଟିଏ ଫ୍ଲାଟ ଥିବା ପରିବାରକୁ ୪-୫ଟି କାରର ମାଲିକାନା ନେଇ ଅନୁମତି ଦିଆ ନଯାଉ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ଦୀପଙ୍କର ଦତ୍ତ ଓ ଜଷ୍ଟିସ ଜି.ଏସ. କୁଲକର୍ଣ୍ଣୀଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ କହିଛନ୍ତି- ଯଦି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଗୋଟିଏ ଫ୍ଲାଟ ରହିଛି ଏବଂ ସେହି ଫ୍ଲାଟରେ ଅଧିକ ସ୍ପେସ ନାହିଁ ତେବେ ସେହି ପରିବାରକୁ ୪ ବା ୫ଟି କାର୍ ମାଲିକ ହେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆନଯାଉ । ନଭି ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଗତ ଏକ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଖଣ୍ଡପୀଠ ଏହି ପରାମର୍ଶ ସରକାରଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ପାର୍କିଂ ସ୍ପେସ ହ୍ରାସ କରିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତ ଏକକ ବିକାଶ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନିୟମାବଳୀର ସଂଶୋଧନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ଚାଲେଞ୍ଜ କରି ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ପିଟିସନ ଦାୟର କରିଥିଲେ । ପିଟିସନର ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଯେ ନୂଆ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟଗୁଡିକରେ ବିଲଡରମାନେ ପାର୍କିଂ ନିମନ୍ତେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସ୍ଥାନ ଯୋଗାଉନାହାନ୍ତି । ଫଳରେ ଲୋକେ ବାହାରେ ଗାଡ଼ି ରଖୁଛନ୍ତି ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ସାଉଥ୍‌ ଷ୍ଟାର ପ୍ରକାଶ ରାଜ୍‌ଙ୍କ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସଫଳ

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.