ଭୁଲରେ ବି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏଭଳି କାମ, ନଚେତ୍…

1 min read

ମେଷ : ଆଜି ମନ ଅଶାନ୍ତ ରହିପାରେ । ଚାଲୁ ରହୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ହଠାତ୍ ବନ୍ଦ ହେବାର ଚିନ୍ତା ଘାରିପାରେ । ମନରେ ସକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆଣନ୍ତୁ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ବଢ଼ିପାରେ । ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପଢ଼ାରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଫଳପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ବ୍ୟବସାୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ । ସ୍ଥିର ଚିନ୍ତାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ । ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଗରିଷ୍ଠ ଭୋଜନଠୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ କଳହରୁ ନିବୃତ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ ।

ବୃଷ : କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ । ଲାଭ ମିଳିପାରେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ବ୍ୟଥା ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଏଥିପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ । ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟଠୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ପରିବାର ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାର ଏହା ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ । ଅଯଥା କଥାରେ ମୁଣ୍ଡ ନ ପୁରାଇ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ : କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ମନ ଅଶାନ୍ତ ରହିବ । ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ । ଚାକିରିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେଇପାରେ । କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥିର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବିଚିନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । କୌଣସି ନୂଆ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳୁଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳତା ପାଇବେ । ଶରୀରର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ । ଠିକ୍ ସମୟରେ ଔଷଧ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କିମ୍ୱା ଚିତ୍କାର କରି କୌଣସି କଥା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ରକ୍ତଚାପ ବଢ଼ିପାରେ । ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ନିଅନ୍ତୁ । ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସଠିକ୍ ସମୟରେ ଔଷଧ ସେବନ କରାନ୍ତୁ ।

କର୍କଟ : ବାକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ।  ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ପୂରା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରନ୍ତୁ । ପରିଶ୍ରମ ବ୍ୟର୍ଥ ହୁଏ ନାହିଁ । ତେଣୁ ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳତା ପାଇବେ । ବ୍ୟବସାୟ କାରବାରରେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ୱନ କରନ୍ତୁ । କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସୀମିତ ପରିମାଣର ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ । ଗରମ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଖରାରେ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିଲେ ସାଙ୍ଗରେ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଅଂଶୁଘାତର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଭାଇଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆଜିର ଦିନଚର୍ଯ୍ୟା ବ୍ୟସ୍ତତା ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିପାରେ । ଅନିୟମିତତା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ । ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ।

ସିଂହ : ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ । ସିଂହ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକାସଙ୍ଗେ ଅନେକ କାମ କରିବାର ଦକ୍ଷତା ରହିଛି । ପୁଞ୍ଜି ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ । ଏହାକୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗାଇବାର ଯୋଜନା କରନ୍ତୁ । ସୁସ୍ଥ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ସଠିକ୍ ସମୟରେ ଭୋଜନ ଏବଂ ଶୟନ କରନ୍ତୁ । ବାପା, ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏନେଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସଠିକ୍ ଚିକିତ୍ସା କରାନ୍ତୁ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ାନ୍ତୁ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ସହାୟ ହେବେ ।

କନ୍ୟା : କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିପାରନ୍ତି । ପରିଶ୍ରମ କଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଫଳପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ସରକାରୀ ଚାକିରିର ଯୋଗ ରହିଛି । ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ମିଳିପାରେ । ଏଥିସହ ବ୍ୟବସାୟରେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ୱନ କରିବା ଜରୁରୀ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ । କୌଣସି ଛୋଟ କଥାକୁ ପରିବାର ସହ କଳହ ଦେଖାଦେଇପାରେ । କିଛି ଗ୍ରହ ନକାରାତ୍ମକ ଥିବାରୁ ଏଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଲେ ଏହାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ।

ତୁଳା : ଭରପୁର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରହିବ । କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଦୃଢ଼ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହ ନେଲେ ଏହା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ସହଯୋଗିତାଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମନୋଭାବ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ଅନାବଶ୍ୟକ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ପରିବାର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ବିଛା : ଆଜିର ଦିନ ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ଅଯଥା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବ୍ୟାଙ୍କରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିପାରେ । ଭଲ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ଏହାର ସଦୁପଯୋଗ କରନ୍ତୁ । ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଘର ଆଖପାଖରେ ଆବର୍ଜନା ଜମା କରନ୍ତୁନି । ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ନଥିଲେ ନିଜେ ସଫା କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ ।

ଧନୁ : ମନ ଅଶାନ୍ତ ରହିବ । କୌଣସି ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେବା ହିତକର । ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥିରତାର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜିର ଦିନଟି ଭଲ । ଉଚିତ୍ ସ୍ଥାନରେ ଧନ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ । ବିବାହ ଯୋଗ ପାଇଁ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଉପାସନା କରନ୍ତୁ । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବିବାହ ଯୋଗ ହେବ । ବୈବାହିକ ପୁରୁଷ ନିଜ ସନ୍ତାନ ସହ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରନ୍ତୁ ।

ମକର : ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ । କିଛି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି । ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ମିଳିଲେ ମନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଲାଭ ମିଳିବ । ନୂଆ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଅନୁକୂଳ ସମୟ । ହୃଦରୋଗୀ ବ୍ୟକ୍ତି ବ୍ୟର୍ଥ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ବଢ଼ିପାରେ । ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତୁ । ବୃକ୍ଷ ଦାନ ମହାପୂଣ୍ୟ ଏଣୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭ : ଭରପୁର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରହିବ । କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଦୃଢ଼ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହ ନେଲେ ଏହା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ସହଯୋଗିତାଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମନୋଭାବ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ଅନାବଶ୍ୟକ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ପରିବାର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ମୀନ : କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ । ଲାଭ ମିଳିପାରେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ବ୍ୟଥା ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଏଥିପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ । ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟଠୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ପରିବାର ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାର ଏହା ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ । ଅଯଥା କଥାରେ ମୁଣ୍ଡ ନ ପୁରାଇ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

 

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]