ଟ୍ରମ୍ପ ସିକ୍ରେଟ୍

1 min read

ଡ଼ୋନାଲଡ଼ ଟ୍ରମ୍ପ, ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନାଁ  । ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହିସାବରେ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଜାଣିଛି ତାଙ୍କୁ  । କେତେବେଳେ ନିଜ ଫନି ଅନ୍ଦାଜ ପାଇଁ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ନିଜ କଣ୍ଟ୍ରୋଭରସିଆଲ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ପାଇଁ  ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି  । ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ଜାଣିବେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କିଛିଟା ଅଜଣା ସତ୍ୟ,ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କରିବ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ  ।

୧. ନିଜର ଟିନ୍ ଏଜରେ ଅତି ଦୁଷ୍ଟ ଏବଂ ରାଗି ଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ର୍ଦୁବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମିଲିଟାରୀ ସ୍କୁଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା  ।

୨.ଜର୍ମଫୋବ କାରଣରୁ ସେ ସ୍ବଚ୍ଛତାକୁ ଆବଶ୍ୟକତାରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଅନ୍ତି , ଏମିତିକି କାହା ସହ ହ୍ୟାଣ୍ଡସେକ କରିବାକୁ ଭଲପାଉନଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ  ।

୩. ୧୯୮୨ରେ ଡ଼ୋନାଲଡ଼ ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜ ଭାଇଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ, ଅତ୍ୟଧିକ ମଦ୍ୟପାନ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, ଏଣୁ ମଦ୍ୟପାନକୁ ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଟ୍ରମ୍ପ  ।

୪. ବ୍ୟାଡ଼ ଇନଭେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ ଭାବି ଏକଦା ନ୍ୟୁ ଇଲଂଣ୍ଡ ପାଟ୍ରିୟଟସକୁ କିଣିବାର ସୁଯୋଗକୁ ହାତ ଛଡ଼ା କରିଥିଲେ ଡ଼ୋନାଲଡ଼ ଟ୍ରମ୍ପ  ।

୫. ନିଜ ପତ୍ନୀ ତଥା ଫ୍ୟାସନ ମଡ଼େଲ ମେଲାନିଆଙ୍କ ହାତରୁ ହିଁ ହେୟାରକଟ କରିବାକୁ ଖୁବ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ  ।

୬.ପ୍ରକୃତରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କୁ ଡ଼୍ରମ୍ପଂ ବୋଲି ନାମିତ କରିଥିଲେ, ହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେ ନିଜ ନିଜ ନାମକୁ ବଦଳାଇ ଟ୍ରମ୍ପ କରିଦେଲେ  ।

୭. ଡ଼ୋନାଲଡ଼ ଟ୍ରମ୍ପ  Wwe ବା ଓ୍ବାଲର୍ ରେସଲିଂ ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟର ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ  । କୁସ୍ତି ବା ଲଢେଇ ଦେଖିବାକୁ ଖୁବ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ  ।

୮. ଅନେକ ଗେମ ଶୋ ଏବଂ ଟିଭି ଶୋରେ ହୋଷ୍ଟିଂ କରି ଟ୍ରମ୍ପ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଚନ୍ତି  ।

୯.୧୯୯୬ରେ ମିସ ୟୁନିଭର୍ସ ଅରଗାନାଇଜେସନର ଓନର ହୋଇଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ  । ୨୦୦୩ରେ NBC ବା ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ରଡ଼କାଷ୍ଟିଂ କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କ ସହ ଟିମଅପ୍ କରିଥିଲା  ।

୧୦. ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବହି “the art of the deal”ଅନେକ ବଡ଼ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା, ଏ ବହି ପବ୍ଳିସ ହେବା ପରେ creative writer ହିସାବରେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ପରିଚିତି ମିଳିଲା  । ')}

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.