CUET: CUETରେ ଆବେଦନକୁ ନେଇ ଓ୍ୱେବିନାର କରିବ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଆଡ଼ମିଶନ ଶାଖା ସିୟୁଇଟିରେ ଆବେଦନର ସସମ୍ୟାକୁ ନେଇ ୨୨ ଏପ୍ରିଲଠାରୁ ଓ୍ୱେବିନାର ଘୋଷଣା କରିଛି । ଓ୍ୱେବିନାର ଦିନ ୨ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ଡିୟୁ ଆଡ଼ମିଶନ ଓ୍ୱେବସାଇଟରେ ହେବ । ତେବେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ନଜରରେ ରଖି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏହାକୁ ବାଦ୍‌ ଦେଲେ ଡିୟୁର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ସିୟୁଇଟି ଆବେଦନର ସମାଧାନ ପାଇଁ  ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ କେତେକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଡିୟୁର କହିବା ହେଉଛି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ବା ଆବେଦନକାରୀ ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଡିୟୁର ବୁଲେଟିନ୍‌ ଦେଖିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରବେଶ ସମ୍ବଦ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି । ସୂଚନାର ବୁଲେଟିନରେ କଲେଜର ସମ୍ଭାବିତ ସିଟ୍‌ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ସ ସହିତ ବିଷୟରେ ବିବରଣୀ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସକାଳ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସଂଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚ୍ୟାଟ୍‌ ବଟ୍‌ କାମ କରିବ । ଡିୟୁରେ ଚ୍ୟାଟ୍‌ ବଟର ବିକଳ୍ପ ରହିଛି । ଏଥିରେ ଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରି ପାରିବେ । ତେବେ ଜାତୀୟ ଛୁଟିଦିନକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦିନ ଏହି ସେବା ସକାଳ ୯ଟା ୩୦ରୁ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସରଳୀକରଣ କରିବାକୁ ଡିୟୁ ଭିଡ଼ିଓ ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି । ଏହା ଉଭୟ ଇଂରାଜୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

ଆବେଦନ ପାଇଁ https://cuet.samarth.ac.in

ସୂଚନା ପାଇଁ- www.admission.uod.ac.in

ଡିୟୁରେ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ- https://pgadmission.uod.ac.in

 ସ୍ନାତକ ଆବେଦନରେ ସମସ୍ୟା ହେଉଥିଲେ-  ug@admission.du.ac.in

ପିଜି ଆବେଦନରେ ସମସ୍ୟା ହେଉଥିଲେ-  pg@admission.duରେ କ୍ଲିକ୍‌ କରନ୍ତୁ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]