ବାବା ବେଶରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି କ୍ରିମିନାଲ ! ଜୀବନରୁ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି, ଲୁଟ୍ କରୁଛନ୍ତି‌

1 min read
bhanda Baba

ବଲାଙ୍ଗୀର: ବାବା ବେଶରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି କ୍ରିମିନାଲ । ପୂଜା କରିବା ବାହାନାରେ ଦୋକାନରୁ କରୁଛନ୍ତି ଲୁଟ୍‌ । ଆଉ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ମଦ ପିଇ କରୁଛନ୍ତି ଉତ୍ପାତ । ଏଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରୁ । ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଏଠାରେ ବାବା ବେଶରେ ଅନେକ ଅସାମାଜିକ ଲୋକ ବୁଲୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ବୁର୍ବୃତ୍ତ ବାବା ବେଶରେ ଆସି ତନ୍ତ୍ରମନ୍ତ୍ର ବୋଲି ବିଭୂତି ଆଦି ଲଗାଇ ଏକ ମୋବାଇଲ ଦୋକାନରୁ ନଗଦ ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ଗୋଟିଏ ଦାମି ମୋବାଇଲ ଲୁଟ୍‌ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗା ହୋଇଥିଲା । ସେହି ଘଟଣାର ମାତ୍ର ୫ଦିନ ପରେ ପୁଣି ଏକ ସମାନ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏଭଳି ଅନେକ ଦୋକନକୁ ଯାଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବାବା ବେଶରେ ଲୁଟ୍‌ କରୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଏହି ବାବା ବେଶ ଧାରୀ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ମଦ ପିଇ ମାତାଲ ହୁଅନ୍ତି । ଆଉ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଆନ୍ତି । ହେଲେ ଏମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେହି ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ନାରାଜ । କାହା ଭୟରେ ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି ନାହିଁ ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ଏହି ଛଦ୍ମବେଶୀ ବାବା ମାନଙ୍କ ପଛରେ କେହି ବଡ଼ ଅପରାଧୀ ଥାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଲୋକେ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ।

ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ, ବାବା ହାତରେ ମଦ ପାଉଚ୍‌‌ ଧରି ଜଣଙ୍କ ଘରେ ପଶିଥିଲେ । ଆଉ ସେଠାରେ ମଦ ପିଇଥିଲେ । ମଦ ପିଇ ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ ହରକତ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ହୋ-ହଲ୍ଲାଶୁଣି ସେଠାରେ ଜମା ହୋଇଥିଲେ । ପରେ ବାବାକୁ ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଏକ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ପୋଲିସର ଜିମା ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ଥାନାରେ ଏନେଇ ଉକ୍ତ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ କରାଗଲା ନାହିଁ । ତେଣୁ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ତାକୁ କିଛି ସମୟ ରଖି ଛାଡ଼ିଦେଇଥିଲା । ତେବେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବାବା ପାଖରେ କିଛି ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଥିଲା ଯାହାକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସଇଁତଲା ପୋଲିସ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ କାହା ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାନ୍ତି ତାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ଏହି ଘଟଣା ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ସଇଁନ୍ତଳା ଥାନା କନ୍ଧକେଲଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁର୍ଲାମାଲ୍ ଗାଁର । ଏହି ଗାଁର ବାବା ମଠରେ ଥିବା ବାବାଙ୍କ କଳା କାରନାମା ଓ ଦବଙ୍ଗଗିରିକୁ ନେଇ ଲୋକେ ଅତିଷ୍ଟ । ଏହି ମଠରେ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ରହିଆସୁଥିବା ତୁଳସୀ ବାଦଲ ଦାସ ନାମକ ଏକ ଆତ୍ମ ଘୋଷିତ ବାବା ନିଜ ପାଖରେ ଟାଙ୍ଗୀଆ, ଛୁରୀ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଓ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ରଖୁଛନ୍ତି । ବାବାମଠରୁ ପୋଲିସ ସବୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରିଛି । ଏହାସହ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ବାଦଲ ଦାସ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ପଦମପୁର୍ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସି ସଇଁତଳା ଥାନା ଗୁର୍ଲାମାଲରେ ଏକ ଆଶ୍ରମ କରି ରହୁଥିବା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଥାନାରେ କୌଣସି ରିପୋର୍ଟ ଦାୟର୍ କରିବାକୁ ମନାକରିବାରୁ ପୋଲିସ ଘଟଣାର ଆପୋଷ ସମାଧାନ କରି ସଂପୃକ୍ତ ବାବାଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେଇଥିବା ନେଇ ଟିଟିଲାଗଡ ଏସ୍‌ପିଓ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ଶତପଥୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ସଇଁତଳା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବାରିଣୀ ଦାସ କିଛି କହିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *