ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ଠିକା କର୍ମଚାରୀ: ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ଦଳିତ ମହାସଭା

1 min read

ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସରୁନି ସାରୁଅ ଅଶାନ୍ତି, ହଟୁନି ଆନ୍ଦୋଳନ । ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଓ ଗାଁଲୋକ । ଦାବି ପୂରଣ ନହେଲେ ଧାରଣାରୁ ହଟିବେନି ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ସ୍ଥାୟୀ ନିଯୁକ୍ତି, ସରକାରୀ ହିସାବରେ ମଜୁରୀ ଭଳି ଦାବି ନେଇ ୩ ଦିନ ହେଲା ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଧାରଣାସ୍ଥଳରେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦଳିତ ମହାସଭା ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଅଶୋକ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ । ନିଜ ଅଧିକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସେ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଓଟିଭି ଦଳିତ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାକାରୀ ଓ ଜମି ହଡ଼ପକାରୀ । ଦଳିତଙ୍କ ଜମି ଫେରସ୍ତ ନହେଲେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ । ଏଥିସହ ଏସ୍‌ସି ଏସ୍‌ଟି ଆଇନରେ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଗିରଫଦାରି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦଳିତ ମହାସଭା ସଭାପତି ଅଶୋକ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ । ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗାଳି ଗୁଲଜ ଓ ହତ୍ୟା ଧମକ ନେଇ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଓ ଜଗି ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଓଡ଼ିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ତଥାପି କମିନି ତୋଡ଼, ଓଟିଭି ଏମ୍‌ଡି ଜଗିମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ବାପା ଓ ଭାଇ ପୁଣି ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ ଓ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ପ୍ରତିବାଦରେ ଗଲା ୧ତାରିଖରୁ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ।

ସାରୁଅ ଦୁର୍ନୀତିର ହିସାବ ମାଗୁଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ଚଞ୍ଚକତା କରି ଶିବଙ୍କ ନାଁରେ କିଣା ଯାଇଥିଲା ପାଖାପାଖି ଶହେ ପ୍ଲଟ୍

About Post Author

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.