ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ମୁହାଁମୁହିଁ

1 min read
Conflict In Cabinet Meeting Between Home minister And Chief Minister Madhya Pradesh

ଭୋପାଳ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଏବେ କ୍ଷମତା ସଂଘର୍ଷ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ବସିଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ନର୍ମଦା ନଦୀ ଘାଟର ବିକାଶ ଲାଗି ହୋଇଥିବା କିଛି ଯୋଜନାରେ ସରକାରୀ ରିହାତିକୁ ନେଇ ନରୋତ୍ତମ ଆପତ୍ତି କରିଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଛି ।

କରୋନା କାଳରେ ପ୍ରଥର ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ ବଲ୍ଲଭ ଭବନରେ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭିର୍ଚୁଆଲ୍ ବୈଠକ ବସୁଥିଲା । ବୈଠକରେ ନର୍ମଦା ଘାଟର ବିକାଶ ଯୋଜନା ନେଇ ୮୮୦୦ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ବଜେଟରେ ଅଧିକ ରିହାତି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଥିଲା । ଏହାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର । କହିଥିଲେ, ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ବନ୍ଧ ବନ୍ଧା ଯାଉନାହିଁ ତେବେ କାହିଁକି ପ୍ରଥମେ ପାଇପ୍ ବିଛା ଯାଉଛି ।

Conflict In Cabinet Meeting Between Home minister And Chief Minister Madhya Pradesh

ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ବଜେଟ୍ ସଂକୁଚିତ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସରକାରୀ ସୀମାଠାରୁ ଆଗକୁ ଯାଇ କାହିଁକି ରିହାତି ଦେଇ କାହାକୁ ଦୟା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ନରୋତ୍ତମଙ୍କ ଏଭଳି ବିରୋଧରେ ଦେଖି ଅନ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସର୍ବସମ୍ମତି ରୂପେ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ । କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ ନରୋତ୍ତମଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଏହି ସମୟରେ ଚୁପ୍ ରହିବା ସହ ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର ବୈଠକରୁ ଉଠି ପଳାଇଥିଲେ । ପରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟରେ ପାରିତ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ବୈଠକରେ ଯିବା ପରେ ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଯାଇ ସେଠାରେ ସଂଗଠନର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ନିଜ ଯୁକ୍ତି ରଖିଥିଲେ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କମଳନାଥ ସରକାରର ପତ୍ତନ ପର ଠାରୁ ନରୋତ୍ତମ ଓ ଶିବରାଜଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଛକାପଞ୍ଛା ଲାଗି ରହିଛି । ନରୋତ୍ତମଙ୍କ ଅନୁସାରେ, କମଳନାଥ ସରକାର ବିଲୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଭୂମିକା ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କୁ ହକ୍ ମିଳୁନାହିଁ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner