ହମିରପୁରରେ ହେବ ୨୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବୃହତ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ

1 min read
CM Naveen Sanctioned 220 Crore For Harimpur Water Irrigation Project

ରାଉରକେଲା: ରାଉରକେଲା ସହରର ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟାର ହେବ ସମାଧାନ । ଏଥିପାଇଁ ବୃହତ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ହମିରପୁର କୋଏଲ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୨୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି । ହମିରପୁର ନିକଟରେ ଏହା ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ । ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ଶେଷ ହେଲେ ରାଉରକେଲା ସହରର ଶକ୍ତି ନଗର, କୋଏଲ ନଗର, ଜଗଦା, ଝିରପାଣି,  ସହିତ ବିଶ୍ରା ଵ୍ଲକ ଓ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳ ସେଚନ ସୁବିଧା ହୋଇ ହୋଇପାରିବ ।

CM Naveen Sanctioned 220 Crore For Harimpur Water Irrigation Project

ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ବିଶ୍ରା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ପରିସରରେ ରଘୁନାଥପାଲି ବିଧାୟକ ସୁବ୍ରତ ତରାଇଙ୍କ ସହ ବିଶ୍ରା ଓ ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକର ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ ଚାଷୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏ‌ହା ସ‌ହ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର କିଞ୍ଜିରିମାରେ ଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୯୧ କୋଟି ୫୩ ଲକ୍ଷଲ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଥିବା ୫ଟି ସଚିବ ଭିସି ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

CM Naveen Sanctioned 220 Crore For Harimpur Water Irrigation Project

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏ‌ହି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିବା ୫ଟି ସଚିବ ଭି. କାର୍ତ୍ତିକେୟନ୍ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner