‘କଟକଣା କୋହଳ ପରେ ବସ୍ ସେବା ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ’

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅନଲକ୍ -୪ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଟକଣାକୁ ଅତି କୋହଳ କରିଛନ୍ତି  । ଲକଡାଉନ୍ ଓ ସଟଡାଉନ୍ କଟକଣା ବି ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ମାସ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ରାତ୍ରିକର୍ଫ୍ୟୁକୁ ସରକାର ଉଠାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ରାଜ୍ୟରେ ବସ ଚଳାଚଳ ସ୍ୱାଭାବିକ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ପରିବବନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଆଶାବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏଣିକି ରାଜ୍ୟରେ ବସ ଚଳାଚଳ ସ୍ୱାଭାବିକ  ହେବ ।

ତେବେ କଟକଣା ବେଳେ ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ବସ ସେବା ଚାଲୁ ରହିଥିଲା । ମାତ୍ର ସାଧାରଣ ଲୋକେ କରୋନା ଓ କଟକଣା ଆକଟରେ ଯାତ୍ରା କରିବାରେ ଇଚ୍ଛୁକ ନଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ କାଁ ଭାଁ ବସ୍ ସେବା ଚାଲିଥିଲା । ପୁରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ସମ୍ୱଲପୁର ଭଳି ଗହଳି ସ୍ଥାନକୁ ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଅତି ବେଶୀରେ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ବସ ଚାଲୁଥିଲା । ଯାତ୍ରୀ ନହେବା ହେତୁ ଘରୋଇ ବସ୍ ମାଲିକମାନେ ଅନୁମତି ଥାଇ ମଧ୍ୟ ବସ୍ ଚଳାଉନଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସରକାରୀ ବସ୍ ସେବା ବିନା ଯାତ୍ରୀରେ ମଧ୍ୟ ସେବା ଚାଲୁ ରଖିଥିଲେ ।

 

ତେବେ ଏବେ ସ୍ଥିତି ବଦଳିବା ନେଇ ଆଶା ସଞ୍ଚାର ହୋଇଛି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବସ୍ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରାଯାଇଛି । କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡଲାଇନ ଆଧାରରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବସରେ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ । ସେହିଭଳି ବସ୍ ମାଲିକମାନଙ୍କ ଦାବିକୁ ମାନି ସରକାର ଟ୍ୟାକ୍ସ ସ୍ଲାବରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner